جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های این هفته نماز جمعه اصفهان با اشاره به برگزاری جشنواره…

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های این هفته نماز جمعه اصفهان با اشاره به برگزاری جشنواره میراث ناملوس و رقص برخی کودکان و زنان در این جشنواره گفت: اصفهان پایتخت فرهنگی اسلامی در کشور است، ما گول نمی خوریم که بگویند هر  رقاصی کار فرهنگی است.

وی افزود: چرا این کارها تنها در اصفهان بشود چرا هر ساله در اصفهان شاهد برگزاری جشنواره هایی چون جشنواره کودک و میراث ناملموس هستیم، حرف من یک چیز است چرا این کارها را فقط ما اصفهانی ها باید انجام دهیم.

وی ادامه داد: ما در بیماری ام اس هم اول هستیم چون می گویند ما در همه چیز باید اول باشیم باید این اجلاس را برگزار کنیم.

امام جمعه اصفهان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در میراث غیر ملموس رقص را شاهد هستیم چرا این بلا را قبول می کنید .

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: ایثار و گذشت و صله رحم نمونه های خوبی از میراث فرهنگی ناملموس ایران به شمار می رود و یا در دین مبین اسلام به موضوع وقف اشاره و تاکید شده است.

چه کسی تضمین امنیت دختران و پسران را در برخی از کنسرتها می کند

آیت الله طباطبایی نژاد در ادامه سخنان خود با  اشاره به برگزاری برخی کنسرتها در شهر اصفهان بیان داشت: برخی مسئولین  می خواهند چنین کنسرتهایی باشد و ما نمی خواهیم.

وی تصریح کرد:  وفتی که دو هزار دختر و پسر دور هم می خواهند جمع شوند چه کسی تضمین می کند که خرابکاری نشود.

به گزارش مهر آیت الله طباطبایی نژاد در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه خود به ائتلاف ضد داعش نیز اشاره نمود بیان کرد: آمریکا در تلاش برای نابودی اسلام است و به همین سبب همچنان از داعش همایت می کند.

امام جمعه اصفهان اظهار داشت: باید اشاره کرد که ائتلاف آمریکا بر ضد داعش برای تغییر چهره آمریکا در بین عموم است تا در نهایت به عموم مردم بگوید آمریکا مخالف جنایت است اما آنان همچنان برنامه های خود را در خصوص داعش دنبال هستند.

وی همچنین به سیاست تفرقه افکنی میان مسمانان نیز اشاره کرد و گفت: ‌ایجاد تفرقه میان شیعه وسنی آب به ‌آسیاب دشمن ریختن است و دشمن از این تفرقه برای راه اندازی گروه های ضد اسلامی برای کشتار مسلمانان استفاده می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.