پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۱

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، ˈ رضا مسرور ˈ…

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، ˈ رضا مسرور ˈ با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی صاحبان ایده عدم وجود ارتباط مناسب و پیوند مفید میان آنان و سرمایه گذاران است، افزود: تجاری سازی نکردن اختراعات مهمترین نقطه ضعف بهره برداری از این مقوله مهم در کشور است.

وی در ادامه برای ایجاد فضا و شرایط لازم برای شناسایی و ایجاد ارتباط میان سرمایه گذاران و نخبگان استان اعلام آمادگی کرد.

مسرور خاطرنشان کرد: درآمدزایی، قابلیت اجرایی داشتن و دارای طرح تجاری بودن مهمترین پیش نیازهای جذب سرمایه گذار هر طرح پژوهشی است که باید از سوی ایده پردازان مورد توجه قرار گیرد.

وی با ابراز علاقه مبنی بر ایجاد نظام شناسایی، راهبری و هدایت مخترعان و ایده پردازان از سوی این سازمان با مشارکت نمایندگانی از نخبگان استان افزود: تشکیل کارگاه کارآفرینی با حضور مسئولان سازمان و جوانان نخبه مخترع استان پیش نیاز این نظام است که باید در مسیر تشکیل آن گام برداشت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه متأسفانه هنوز از بخش عمده ای از توانمندی ها و ظرفیت های این منطقه در حوزه های مختلفی چون گردشگری، صنعت و ترانزیت استفاده نشده تصریح کرد: استمرار همکاری میان این سازمان و نخبگان به انجام اقدامات و اجرای طرح های نوینی در منطقه آزاد انزلی منجر می شود که می تواند این منطقه را به محل آزمایشی (نقطه پایلوت) همکاری ایده پردازان و نهادهای دولتی و سرمایه گذار بخشی خصوصی تبدیل کند.

وی توسعه زیرساخت های گردشگری دریایی ، توریسم سلامت و گردشگری حلال را از اولویت های سازمان متبوع خود در حوزه گردشگری اعلام و خاطرنشان کرد: در نظر داریم تا سال آینده طرح ساحلی جدیدی با امکاناتی در شأن مردم استان و گردشگران در این منطقه ایجاد کنیم و با توجه اهمیت مباحث زیست محیطی و گردشگری از ایده های نوین در خصوص فرهنگ سازی این مهم استقبال می کنیم.

در این نشست مباحثی چون بهره گیری از سیستم خانه هوشمند، انرژی های نوین، استفاده از تولیدات صنعت هوا-فضای استان در منطقه، گسترش توریسم پزشکی و ورزشی در منطقه آزاد انزلی، بهره گیری از فضای اینترنتی برای تبلیغات گسترده در سطح جهان، توجه به تحقیقات زیست محیطی و ارتباط آن با توسعه صنعتی و در نهایت حمایت از سرمایه گذاری در کالاها و محصولات پزشکی و پیراپزشکی از سوی این سازمان مطرح شد.

در نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با جمعی از مخترعان و ایده پردازان جوان استان گیلان که از سوی دستیار جوان مدیرعامل و با حضور عضو موظف هیأت مدیره، مشاور اجرایی و جمعی از مدیران این سازمان برگزار شد حاضران از تشکیل اولین جلسه جوانان کارآفرین و مخترع استان در منطقه قدردانی کردند.

منطقه آزاد انزلی از مناطق آزاد هفت گانه ایران و تنها منطقه آزاد حاشیه دریای خزر است.

کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.

معافیت مالیاتی بیست ساله، صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی تا 100 درصد، بخشودگی عوارض گمرکی یرای واردات دستگاه، مواد اولیه برای واحدهای صنعتی، عدم نیاز به روادید برای سرمایه گذاران و گردشگران خارجی، صدور مجوز اقامت تا پنج سال برای خارجی ها و ثبت شرکت در کمتر از یک روز از مهمترین مزایای این منطقه است.ک/1

620/ 603

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.