جمعه، ۲۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۱۱

نماینده‌ی ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه‌ی بروجرد گفت: یکی از دستآوردهای مقاومت اسلامی در غزه ایجاد تنفر و انزجار در افکار عمومی…

نماینده‌ی ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه‌ی بروجرد گفت: یکی از دستآوردهای مقاومت اسلامی در غزه ایجاد تنفر و انزجار در افکار عمومی دنیا علیه رژیم صهیونیستی بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی لرستان، حجت الاسلام «سیداحمد میرعمادی» در خطبه‏‌های نماز جمعه خرم‎آباد، افزود: این حرکت‎ها، اعتراض‌ها و مقاومت‎ها باید ادامه یابد تا این رژیم اشغالگر از صحنه روزگار محو شود.

وی خاطرنشان کرد: مسلمانان کرانه‌ی باختری و نوار غزه باید در برابر رژیم اشغالگر قدس مجهز و مسلح شوند و مسلمانان باید کمک کنند که فضای نفرتی که در دنیا علیه این رژیم به وجود آمده حفظ شود و فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نتیجه بدهد.

امام جمعه‌ی خرم‎آباد با اشاره به انتخاب نخست وزیر عراق، تصریح کرد: در این راستا باید وحدت گروه‎های شیعه حفظ شود تا بحران عراق حل و نخست وزیر دولت خود را تشکیل دهد.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: هم‌چنین نخست وزیر بتواند با قدرت در برابر گروه تکفیری داعش مقابله و ایستادگی کند تا امنیت سراسر عراق را فرا گیرد.

وی با اشاره به 26 مرداد سالروز بازگشت نخستین گروه از آزادگان هشت سال دفاع مقدس به میهن اسلامی، گفت: 26 مرداد روز افتخارآفرینی دلاور مردانی است که تا پای جان ایستادگی کردند و امتحان خود را پس دادند.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در لرستان افزود: آزادگان هشت سال دفاع مقدس چندین سال در سخت‎ترین شرایط روحی و جسمی به سر برده‎اند و سخت‎ترین شکنجه‎های جسمی و روحی را متحمل شدند.

حجت الاسلام میرعمادی گفت: آزادگان گنجینه‌های به جا مانده از دوران دفاع مقدس هستند، این افراد تا پای جان در راه ولایت و انقلاب ایستادگی کردند و امروز نیز در دفاع از نظام و ولایت همواره ایستاده‎اند و بر پیمان خود ثابت قدم هستند.

وی با اشاره به سالروز کودتای 28 مرداد، تصریح کرد: این کودتا توسط شبکه‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس طراحی و عملی شد و نتیجه آن این بود که شاه به ایران بازگشت و مصدق سرنگون و آیت الله کاشانی نیز زندان و تبعید شدند.

امام جمعه‌ی خرم‎آباد با بیان اینکه باید از این اتفاقات درس عبرت بگیریم، چون کودتای 28 مرداد نتیجه اعتماد کردن به آمریکا است، ادامه داد: با مطالعه‌ی تاریخ یک قرن گذشته می‎بینیم که آمریکا هیچ نفعی به ملت ایران نرسانده بلکه همیشه به ضرر ایران بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی گفت: رهبری نیز در دیدار اخیر خود با وزیر امور خارجه و سفرای ایران فرمودند که ما با همه‌ی دنیا تعامل سازنده داریم غیر از آمریکا که هیچ نفعی برای ایران ندارد و رژیم صهیونیستی که ما آن را به رسمیت نمی‎شناسیم، چون غاصب و اشغالگر است.

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به 30 مرداد روز جهانی مسجد، افزود: در این زمینه افراد، گروه‌ها، ادارات و نهادهای متعددی مسئولیت و نقش و با یکدیگر ارتباط دارند که باید در این زمینه وحدت و انسجام داشته باشند.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در لرستان یادآور شد: همه‌ی نهادها و ارگان‎هایی که به نوعی در فعالیت‎های مسجد سروکار دارند باید با هدایت امام جماعت کار و فعالیت کنند، چون در غیر اینصورت این فعالیت‌ها ثمردهی ندارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *