دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۶

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا الهیاری صبح دوشنبه در مراسم رونمایی کتاب کارآفرینی در دانشگاه بیرجند اظهارکرد: تغییر رویکرد دانشگاه ها از دانش…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا الهیاری صبح دوشنبه در مراسم رونمایی کتاب کارآفرینی در دانشگاه بیرجند اظهارکرد: تغییر رویکرد دانشگاه ها از دانش محوری به کارآفرینی لازمه تحقق ایجاد شرکت های دانش بنیان و به تبع آن تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 وی با اشاره به اینکه باید تورم مصنوعی ایجاد شده در سطح دانشگاه ها را به سبب جذب دانشجویان حل کنیم ، گفت: متاسفانه در حاضر مدرک گرایی در نظام آموزش کشور حکم فرما شده است.

 وی  تصریح کرد: فارغ التحصیلان باید بدانند که آموزش بگیرند تا زندگی کنند نه اینکه زندگی کنند تا آموزش ببینند.

وی بیان داشت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد شرکت های دانش بنیان بایدمسئولان در رده های بالا و استانداران و دستگاههای اجرایی در سطح استانها مشارکت و همکاری داشته باشند.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی دانشگاههای کشور با بیان اینکه تولید علم در کشور منهی به کارآفرینی نمی شود، ادامه داد:  کسب رتبه 20 علمی و رتبه 148 در زمینه کسب و کار  کشورمان در سطح جهان نشان دهند این موضوع است.

الهیاری با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا نظام آموزش عالی متولی اشتغال نیست؛ ادامه داد: زیرساخت های مراکز رشد و پارک های علم و فناوری را با کارآفرینی توسعه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.