سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۷:۵۸

به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، دکتر «محمد حاجی آقاجانی» افزود: بر اساس مصوبه فروردین ماه شورای عالی بیمه، مقرر شده که وزارت…

به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، دکتر «محمد حاجی آقاجانی» افزود: بر اساس مصوبه فروردین ماه شورای عالی بیمه، مقرر شده که وزارت بهداشت با همکاری سازمان نظام پزشکی و همچنین سازمان های بیمه گر در مورد نحوه اجرای کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت بررسی هایی را انجام دهند.

وی گفت: به دلیل اینکه تا بحال چند کتاب ارزش گذاری نسبی تالیف شده، قرار است بررسی شود که کدامیک از این کتاب ها ملاک عمل قرار گیرد؛ همچنین تعیین می شود که این کتاب ها چه نقاط ضعف و قوتی دارند، چه میزان بار مالی برای سازمان های بیمه گر خواهند داشت و گروه های تخصصی پزشکی با اجرای آنها ممکن است دچار چه مسایلی شوند.

آقاجانی با بیان اینکه جمع بندی در مورد ابعاد فنی، علمی و مالی کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت با حضور نظام پزشکی و انجمن های تخصصی در حال نهایی شدن است، خاطرنشان کرد: مجموعه این بررسی ها نهایتا در شورای عالی بیمه مطرح خواهد شد و بعد از تصویب این شورا و هیات وزیران، ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: نکته مهم در بازنگری در اجرای کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت این است که با این اتفاق تغییرات گسترده ای در نحوه ارائه خدمات درمانی در بیمارستان های دولتی و خصوصی کشور اتفاق می افتد و گام بسیار مهمی برای ایجاد عدالت بین رشته ای در رشته های مختلف تخصصی و فوق تخصصی پزشکی است.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه این بازنگری یک حرکت اساسی برای کنترل دریافت های غیر قانونی از سوی موسسات پزشکی است، افزود: با توجه به اینکه تکنولوژی پزشکی روزبروز در حال تغییر است، نسبت بین ارزش گذاری خدمات نیز باید تغییر کند و اگر تعرفه ها طبق بازنگری های صورت گرفته اجرا شود، شاهد شرایط به روزتر و مدرن تر و مطابق با واقعیت های روز دنیا در بیمارستان ها خواهیم بود.

آقاجانی تاکید کرد: نحوه اجرای کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت بعد از بازنگری، در بخش دولتی و خصوصی و یا در استان های مختلف متفاوت نیست، ولی شورای عالی بیمه سقفی را برای ضریب «کا» (K) یا ضریب خدمتی تعیین می کند و بر اساس تصمیم گیری استان ها این سقف بسته به شرایط اقتصادی و اجتماعی و پزشکی استانها، متغیر خواهد بود.

اجتمام(1) ** 9185 ** 1071

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.