شنبه، ۲۹ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۱

شهردار کاشان گفت: راه کوهستانی کاشان خنب برزک یک فرصت بی نظیر توریستی گردشگری برای منطقه کویری کاشان است که می‌توان با برنامه‌ریزی…

شهردار کاشان گفت: راه کوهستانی کاشان خنب برزک یک فرصت بی نظیر توریستی گردشگری برای منطقه کویری کاشان است که می‌توان با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری مناسب در این خصوص بهشت را از دامن کویر به نظاره نشست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در کاشان، سید محمد رضوی در جمع فعالان فرهنگی موسسه کمال کاشان با بیان این که به همراه مدیران و کارشناسان شهری کاشان و برزک از این مسیر بازدید کرده است، اظهار کرد: شهرداری کاشان آمادگی دارد مسؤلیت اجرای این پروژه ملی را بپذیرد. البته می‌دانیم نمی‌توانیم روی اعتبارات دولتی برای این گونه پروژه‌ها حسابی باز کنیم چه بسا پروژه‌های ملی که مصوب دولت است به واسطه تنگناهای مالی ناشی از تحریم با روند فرسایشی مواجه شده و نمی‌تواند اعتبارات لازم را جذب کند.

وی ادامه داد: توسعه کاشان در صورت محقق می‌شود که مدیران شهری چهارچوب‌های ذهنی خود را شکسته و بر اساس آن برنامه‌ریزی و اقدامات عملیاتی را به صورت جهادی پی ریزی کنند در غیر این صورت روز به روز از غافله پیشرفت عقب خواهیم ماند.

شهردار کاشان در پاسخ به این انتقاد که اقدامات این چنینی فراتر از حوزه مسؤلیت شهرداری کاشان است، گفت: شهرداری به خوبی با حوزه مسئولیت خود آشنا است و به قوانین اشراف دارد و از حساب و کتاب اعتبارات نیز با خبر است، اما همیشه برای کارکردن می‌توان قوانین و تبصره‌هایی را پیدا کرد، ولی برای کار نکردن می‌توان هزاران بهانه آورد که رویکرد شهرداری فرض اول است و یقین داریم قانون به حد کافی ظرفیت کار کردن برای مردم منطقه را در اختیار شهرداری قرار خواهد داد.

رضوی خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم سرنوشت شهر کاشان را جدای شهرستان کاشان ببینیم و همه با هم در بد و خوب منطقه شریک هستیم. قطعاً برای پروژه مسیر کاشان – خنب – برزک شهرداری رایگان کاری انجام نمی‌دهد، بلکه در قبال فرصت‌ها و قابلیت‌هایی که منطقه در اختیار ما قرار می‌دهد و امتیازهایی که به صورت تملک زمین از دولت اخذ خواهیم کرد و با فکر و تدبیر یک پروژه هزینه بر را به یک فرصت تبدیل کرده و کاری خواهیم کرد تا از برکات آن نیز مردم نجیب منطقه بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: به گفته کارشناسان با احداث این راه کوهستانی نه تنها جلوه بی نظیر طبیعت خدادادی را در منظر مردم دارالمومنین کاشان قرار خواهیم دارد، بلکه این پروژه باعث خواهد شد راه کاشان به بخش برزک 15 تا 20 کیلومتر کوتاه‌تر شود.

شهردار کاشان یادآور شد: بخشی از این مسیر نیاز به کوه شکافی داشته و در بخش کوتاه دیگر نیاز به احداث تونل است که می‌توانیم با بررسی بیشتر یکی از دو راه موجود را انتخاب کنیم که یکی در حوالی کارخانه سیمان کویر و دیگری به منطقه سعدآباد برزک متصل می‌شود.

هم‌چنین عضو هیئت مدیره موسسه کمال کاشان گفت: جوانان فرهیخته و فعال کاشان آمادگی دارند تا در کنار مدیران شهری برای توسعه و پیشرفت روزافزون منطقه و شهرستان همکاری کنند.

سید مرتضی طاهری با اشاره به ظرفیت‌های بالای برزک، مهم‌ترین خواسته مردم شهر برزک را اصلاح و دوبانده شدن مسیر کاشان – برزک دانست و افزود: امیدواریم با پیگیری شهردار کاشان و دیگر مسؤلان طرح مسیر کاشان – خنب – برزک در پروژه‌های ملی قرار گیرد و مردم برزک به آرزوی دیرینه خود برسند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.