جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۱۱:۱۵

به گزارش خبرنگار مهر، مجید مولا نوروزی عصر پنج شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه نقاشی معاصر اردبیل گفت: برپایی نمایشگاه و یا…

به گزارش خبرنگار مهر، مجید مولا نوروزی عصر پنج شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه نقاشی معاصر اردبیل گفت: برپایی نمایشگاه و یا حداقل یک گالری ثابت برای معرفی آثار هنرمندان استان ها یک ضرورت است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که در اغلب شهرها حتی یک نگارخانه برای معرفی آثار وجود ندارد.

مولانوروزی با تاکید به اینکه هنرهای تجسمی ترسیم بخشی از فرهنگ بومی استان ها است، بیان داشت: طرح ایجاد موزه در هر استان با جدیت دنبال می شود.

وی با یادآوری حضور موفق موزه هنرهای معاصر در استان های اهواز، یزد و اصفهان استان اردبیل را مستعد ایجاد موزه هنرهای تجسمی دانست.

به گفته مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد در حال حاضر ضعف ادبیات نقد در حوزه هنرهای تجسمی مشهود است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا هنرهای تجسمی در برپایی نمایشگاه ها محدود شده است، ادامه داد: همچنان که حوزه های مختلف هنری توانسته اند به نقد مطلوب دست یابند، هنرهای تجسمی نیز باید بتواند به سمت این مقوله گام بردارد.

مولانوروزی معتقد است حتی در کتب این هنر نیز نقد مطلوب طرح نشده و توانمندی هنرمندان به صورت توصیفی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

نمایش چاپ های سنگی در موزه هنرهای معاصر

سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران تاکید دارد که برای رشد کمی و کیفی باید مقوله نقد تخصصی به هنرهای تجسمی راه یابد.

وی همچنین از نمایش آثار چاپ سنگی در موزه هنرهای معاصر تهران خبر داد و افزود: تلاش بر این است در دو یا سه گالری به صورت مداوم نمایشگاه های فرعی برگزار شود.

مولانورزی در خصوص انتقال برخی آثار هنرمندان از موزه های کشورهای دیگر، اضافه کرد: این مهم حداقل در خصوص معرفی آثار هنرمندان ضرورت ویژه دارد.

به گفته مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد اقداماتی جهت تحقق این مطالبه در دستور کار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.