پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۲۲

مدیر مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان گفت: بر اساس تعداد دین‌پژوهان 10 گروه پنج نفره جهاد علمی فرهنگی در حوزه علوم اسلامی…

مدیر مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان گفت: بر اساس تعداد دین‌پژوهان 10 گروه پنج نفره جهاد علمی فرهنگی در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان استان تشکیل می‎شود.

حجت‎الاسلام فاطمی‎نیک در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان به تحصیل 360 دین‎پژوه در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان اشاره و بیان کرد: طرح جدیدی اخیراً با عنوان نخبه‎پروری از طرف ستاد حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ابلاغ شده که بر اساس آن با شناسایی نخبگان حوزه‎های علوم اسلامی دانشگاهیان و ساماندهی آنها در گروه‎های جهاد علمی فرهنگی، مسائل مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در دو عرصه مطالعاتی و عملیاتی طبق سند دانشگاه اسلامی پیگیری می‌شود.

وی افزود: در قالب این طرح، نخبگان علمی فرهنگی حوزه‎ها جهت حضور پررنگ و مستحکم بر اساس مطالبات رهبر معظم انقلاب از جامعه دانشگاهی، شناسایی و در راستای عرصه‎های اولویت‎دار انقلاب، دانشگاه و جامعه اسلامی و در مسیر آرمان‎های‎ تمدن اسلامی نقش‎آفرینی می‎کنند.

فاطمی‎نیک به نحوه تشکیل گروه‎های جهاد علمی فرهنگی در راستای اجرای طرح نخبه‎پروری اشاره کرد و گفت: بر اساس این طرح پنج درصد از نخبگان دین‎پژوه هر مرکز در گروه‎های پنج نفره که شامل یک دبیر و چهار نفر عضو است در گروه‎های جهاد علمی فرهنگی ساماندهی می‎شوند.

مدیر مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان میزان تحصیلات دانشگاهی، معدل درسی حوزه علوم اسلامی و معدل دانشگاهی، ارزیابی روحیه جهادی و دغدغه‎مندی در مسائل گوناگون دانشگاهی را از جمله شاخص‎های لازم برای انتخاب دبیران گروه‎های جهاد علمی عنوان کرد.

وی بیان کرد: پیش‌بینی شده پس از شناسایی و گزینش نخبگان حوزه‎های علوم اسلامی دانشگاهیان، آموزش‎های کیفی اولیه طی دوره‌ای که پس از ماه مبارک رمضان و در مردادماه در مشهد مقدس برگزار می‎شود، به دبیران گروه‎های جهاد علمی فرهنگی ارائه شود.

فاطمی‎نیک با بیان اینکه وظیفه شناسایی دبیران گروه های جهاد علمی فرهنگی بر عهده مدیر مرکز نخبه‌پروری است، تصریح کرد: اعضای گروه‌های جهاد علمی فرهنگی را نیز دین‎پژوهانی تشکیل می‎دهند که در محور مطالعه و عملیات، توانایی بررسی حداقل یکی از مسائل مورد تاکید رهبر معظم انقلاب را داشته باشند.

مدیر مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان لرستان گفت: گردهمایی اعضای گروه‎های جهاد علمی فرهنگی سراسر کشور، دی ماه سال 93 و در فاصله بین دو ترم تحصیلی در مشهد مقدس برگزار می‎شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.