پنجشنبه، ۲۱ دی ۹۶ - ۰۴:۳۵
ایده خلاقانه

ایده خلاقانه درباره مشکلات زیست محیطی اگر چه گاهی توسط ذهن های خلاق آن هم برای تاثیر گذاری بر افراد جهت سالم نگه…

ایده خلاقانه درباره مشکلات زیست محیطی اگر چه گاهی توسط ذهن های خلاق آن هم برای تاثیر گذاری بر افراد جهت سالم نگه داشتن محیط پیرامونی ارائه می شود اما همواره نتوانسته است به کلی عواملی بازدارند برای جلوگیری و جدی گرفتن هشدار نسبت به وضعیت بد محیط زیست در دنیا اطراف ما باشد. اما آن چه را که در میهن پست می بینید، داستانی جالب از یک هنرمند نقاش در این خصوص است. با میهن پست همراه شوید.

ایده خلاقانه درباره مشکلات زیست محیطی یک هنرمند نقاش زمانی رنگ واقعیت به خود گرفت که وی سال ها قبل اثری بنام “دریای سنگین”، یک اثر هنری آبرنگ های آن هم برای ارائه پیامی درباره حافاظت از زندگی و محیط زیست یک تیوپ نجات را در دریایی از لاستیک با رنگی قرمز خلق کرده بود.

اما داستان جالب و تاثیر گذاری بیشتر این اثر از اینجا شروع می شود که هنرمند خالق اثر “دریای سنگین” در یک سفر خارجی و به صورت تصادفی یکباره خودش را در مقابل میلیون ها لاستیک فرسوده و دپو شده ای می بیند که یک تیوپ نجات در آن رها شده است ، درست نمونه واقعی همان نقاشی “دریای سنگینی” که سال ها پیش توسط خودش خلق شده است ، رخدادی کاملا اتفاقی که اثر خیالی اش به یکباره پیش چشم های این هنرمند نقاش به شکلی واقعی اش نمایان می شود.

این هنرمند می گوید: پیدا شدن این فرصت و اتفاق که بشود یک ایده داستانی و خیالی رنگ واقعی بگیرد، تجربه ای چالش برانگیزی برای هر هنرمندی می تواند باشد، چرا که در این اتفاق، رها شدن یک لاستیک کاملا قریب و متفاوت در میان هزاران لاستیک همشکل دیگری آن هم با وضوحی جالب که تفاوتش را بیان می کند، درست مشابه یک اثر هنری خلق شده در سال های پیش و بدون داشتن پیش زمینه ای از وجود چنین جایی ، برایم جالب به نظر می رسد.

وی یادآور می شود: برای جلوگیری از رفتارهای ناخوشایند ما انسان ها در قبال زمین این است که هر فرد برای بتواند پذیرش هر مساله و هر انتقادی ، اول آن را از خودش شروع کند که این موضوع اصل پذیرش پیامی است که می تواند تاثیر گذار باشد.

با هم در میهن پست این اتفاق جالب را تماشا می کنیم.

هنرمند نقاش و خالق اثر «دریای سنگین»

هنرمند نقاش و خالق اثر «دریای سنگین»

 

نقاشی خلق شده «دریای سنگین»

نقاشی «دریای سنگین»

 

و این هم عکس هایی از نمونه واقعی اثر «دریای سنگین» که هنرمند بعد از سال ها و در یک سفر خارجی آن هم از روی تصادف مشاهده می کند !

 

[highlight]منبع[/highlight]   pejac

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.