چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۸

مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: در آینده به دلیل خشکسالی شاهد تندخویی بین افراد جامعه و جنگ‌های خانوادگی بر سر آب خواهیم بود….

مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: در آینده به دلیل خشکسالی شاهد تندخویی بین افراد جامعه و جنگ‌های خانوادگی بر سر آب خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، دکتر مجید حبیبی در جلسه شورای اداری شهرستان کاشمر با بیان اینکه پیش‌بینی‌های نشان می‌دهد در دهه‌های آینده با بارش‌های رگباری و سیل آسایی مواجه خواهیم بود، افزود: قطعا اگر به پیش‌بینی‌های هواشناسی توجه نشود در آینده با مشکلات اساسی روبرو می‌شویم.

وی با اشاره به اینکه گرمای بیش از حد تابستان امسال در هیچ یک از مدل‌های کشورهای نروژ و آمریکا به صورت دقیق ارائه نشده بود، بیان کرد: مرکز پیش‌بینی خراسان رضوی تنها مرکزی بود که توانست گرمای تابستان امسال را به صورت دقیق ارائه کند.

حبیبی با اعلام اینکه پیشرفته‌ترین کامپیوترهای دنیا و سیستم‌های مخابراتی در اختیار هواشناسی است، ادامه داد: خراسان رضوی تنها مرکز آب و هواشناسی در کشور است که این افتخاری برای ما است. مرکز ملی اقلیم شناسی به خاطر موفقیت‌هایی که به دست آورده است به مرکز منطقه‌ای مدیریت ریسک بلایای طبیعی کشورهای عضو اکو پیوسته است. در حال حاضر وضعیت آب و هوایی 10 کشور اطراف ایران را هم گزارش می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه به دلیل کمبود آب به باغات منطقه کاشمر فشار وارد شده است، گفت: باید بتوانیم با برقراری ارتباط درست با کشاورزان آنها را از آخرین وضعیت آب و هوایی مطلع کنیم.

حبیبی بیان کرد: به زودی نرم افزار سامانه اطلاع رسانی هوشمند وضعیت آب و هوایی و پیش بینی وضعیت جوی جهت مطلع شدن از آخرین وضعیت آب و هوایی در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: متاسفانه به دلیل شرایط آب وهوایی نامساعدی که در کاشمر وجود دارد موجب شده به آثار باستانی لطمه وارد شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *