سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۳:۰۵

پایگاه خبری روزنامه فرانسوی لوموند با اشاره به دیدار امروز هیات‌های هسته‌ای ایران و آمریکا در ژنو نوشت: مقامات ایران بارها اعلام کرده‌اند…

پایگاه خبری روزنامه فرانسوی لوموند با اشاره به دیدار امروز هیات‌های هسته‌ای ایران و آمریکا در ژنو نوشت: مقامات ایران بارها اعلام کرده‌اند که از حقوق هسته ای این کشور عقب نشینی نمی‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  لوموند افزود: حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز هفته گذشته بار دیگر تاکید کرد که این کشور از حقوق هسته ای خود صرف نظر نخواهد کرد و روند تولید سوخت هسته ای برای نیروگاه های آینده خود ادامه خواهد داد.

به نوشته روزنامه لوموند، اما موضوع لغو تحریم های اقتصادی بین المللی و آمریکا علیه ایران محور مذاکرات دو روزه این دو کشور خواهد بود که به گفته سیروس ناصری (عضو پیشین هیات مذاکره کننده هسته ای ایران) در این مذاکرات نحوه برداشتن تار عنکبوتی تحریم‌ها علیه کشورمان یکی از مهمترین محور مذاکرات جاری است.

لوموند به نقل از یک منبع سیاسی دولت فرانسه نوشت: نشست ژنو ابعاد خاص دولت آمریکا در باره لغو تحریم ها در صورت دستیابی به توافق کلی مورد توجه گروه 1+5 را مورد بررسی قرار خواهد داد.

این روزنامه در بخش دیگری از این گزارش نوشت: برگزاری این دیدار رسمی شفگت انگیز که برای نخستین بار صورت می گیرد، هفته گذشته توسط مقامات ایرانی اعلام و سپس از سوی دولت آمریکا تایید شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.