سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلی قاسمی عصر دوشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر آموزش و پرورش بابلسر با اشاره به نامگذاری امسال…

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلی قاسمی عصر دوشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر آموزش و پرورش بابلسر با اشاره به نامگذاری امسال مقام معظم رهبری رسالت آموزش و پرورش را تربیت انسان‌های با آستانه صبر و تحمل بالا دانست و گفت: یکی از کارهایی که باید در سال فرهنگ به آن توجه ویژه داشته باشیم، بالابردن آستانه تحمل است و این امر از رسالت های آموزش و پرورش است تا انسان ها طوری تربیت شوند که بتوانند همدیگر را تحمل کنند.

وی با بیان اینکه پیش بردن امور با تدبیر و حوصله از مشخصه های انسان دیندار است خاطر نشان کزد: . تثبیت نظام با کارهای فرهنگی صورت می گیرد و این امر بالندگی نظام را نیز سبب می شود.

وی ارتقای شاخص‌های اصلی تعلیم و تربیت، پرداختن به عمق ثبات در برابر شاخص‌های اصلی اعم از افت و رشد تحصیلی را ضروری برشمرد و تصریح کردد: نهاد تعلیم و تربیت در همه حوزه‌های جامعه با کمک معلمان به سمت رشد و تعالی پیش می‌رود.

این مسئول با اشاره به جایگاه و شان و شخصیت معلمان بر برنامه‌ریزی مناسب برای حفظ  عزت و کرامت شخصیتی معلمان تاکید کرد و افزود: معلمان از زمان شکل گیری انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دوران سازندگی همواره در حمایت از نظام اسلامی، رهبری و تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص در راستای توسعه و تعالی کشور نقش بی بدلیل داشته اند.

وی با اشاره به اهمیت و ارزش آموزش در محیط خانواده، مدرسه و محیط اجتماعی ، وجود معلم را سبب رشد درونی و بیرونی فرد و در نهایت جامعه دانست و بر لزوم تکریم مقام معلم تاکید کرد و گفت: یکی از مهمترین مسائلی که باید در جامع ارتقا یابد، فرهنگ تکریم از جایگاه علم و معلم است و جایگاه معلمان و ترغیب آنها در توسعه فرهنگ بسیار موثر خواهد بود.

این مسئول  یاد آور شد: ‌باید اهمیت و ارزش بیشتری به علم و دانش داده شود چرا که زیربنای همه پیشرفت‌ها و توسعه‌ها است و زیربنایی ترین برنامه های دولت در دست معلمان رقم می خورد.

قاسمی  با بیان اینکه  یکی از اصلی ترین تأکیدات امام راحل؛ رفع فقر فرهنگی بود و به همین منظور امر به تشکیل نهضت سوادآموزی دادند بر  اهتمام  واحدهای سوادآموزی نسبت به تحقق اهداف پیش بینی شده تاکید کرد و گفت: نظام اسلامی در باسواد کردن مردم اهتمام جدی داشته و روز به روز شاهد افزایش نرخ باسوادی و ریشه‌کنی بی‌سوادی هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران  از خانواده‌ها خواست با همکاری بیشتر نسبت به معرفی افراد بی‌سواد همت کنند و  واحدهای سوادآموزی نیز با بهره گیری از امکانات و بسیج نیروی انسانی، نسبت به تحقق اهداف پیش بینی شده، اهتمام ورزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.