دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۲۱

مدیرکل پیشین افریقای وزارت خارجه با بیان اینکه ایران در موضوع هسته ای با قدرت پیش می رود، گفت: در آستانه کسب موفقیت…

مدیرکل پیشین افریقای وزارت خارجه با بیان اینکه ایران در موضوع هسته ای با قدرت پیش می رود، گفت: در آستانه کسب موفقیت و پیروزی در کارزار سیاست خارجی و عرصه دیپلماتیک هستیم.

به گزارش ایرنا،ˈجاوید قربان اوغلیˈ روز یکشنبه در سلسله نشستهایˈ بررسی مذاکرات هسته ای با موضوع

ابعاد سیاسی و بین المللی این مذاکراتˈ در دانشگاه آزاد خوراسگان اصفهان، روند مذکرات انجام شده و سیاست خارجی دولت تدبیر و امید را موفق ارزیابی کرد و افزود: این موفقیتها به جایی رسیده است که ایران بدون عقب نشینی از مواضع خود، غرب را وادار به پذیرش حقوق هسته ای خود کرد.

سفیر سابق ایران در آفریقاب جنوبی با اشاره به اعترافˈوندی شرمن ˈمعاون وزیر خارجه آمریکا به پذیرش حق غنی سازی ایران گفت: در چند ماه گذشته ˈنتانیاهوˈ(نخست وزیر رژیم صهیونیستی) با سران کشورهای 1+5 دیدار کرد تا با فشار لابی صهیونیستی،ˈاوباماˈ را وادار به کنارگیری از توافقات هسته کند اما موفق نشد.

قربان اوغلی با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده به نیابت از ملت ایران مذاکره می کند، گفت: مساله هسته ای یک پروژه ملی است و باید با وفاق ملی، اجماع ملی و فارغ از مسائل جناحی به آن پرداخته شود.

وی با بیان اینکه جناحی کردن پروژه هسته ای خیانت به کشور است، اظهار کرد: به مذاکرات هسته ای بعنوان یک مساله ملی باید نگاه شود و هنر آقای ˈظریفˈ این است که نگاه ملی و واقعی به این موضوع دارد.

وی با بیان اینکه فضای نقد و انتقاد با فضای دروغ و افترا متفاوت است،از موضعگیری و جوسازی مخالفان سیاست خارجی دولت بشدت انتقاد کرد.

وی با اشاره به حرفهای اخیر در همایش موسوم به ˈدلواپسانˈ، از قوه قضاییه خواست تا در مقابل ادبیات دعوت به شورش، سکوت نکند.

گروهی از منتقدان و مخالفان دولت موسوم به ˈدلواپسانˈ اخیرا در مقام اعتراض به آنچه «از دست رفتن منافع ملی در جریان مذاکرات هسته ای» خواندند، در تهران اجتماع کردند.

مدیرکل پیشین آفریقای وزات خارجه با طرح این سووال که چه کسانی با توافق ژنو مخالفند، گفت: نمایندگان کنگره و سنای آمریکا، کشورهای عربی، لابی صهیونیستی و در راس آنها رژیم صهیونیستی و نیروهای ضد انقلاب به سرکردگی منافقین از جمله این مخالفین هستند.

وی گروه های افراطی درون حاکمیت را نیز جمله این مخالفین عنوان کرد.

وی تصریح کرد: همه موضوعات هسته ی تحت نظارت رهبری و نخبگان با قدرت پیش می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.