سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۹:۱۵

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق تله کو در حاشیه اجرای مانور امداد و نجات از ارتفاع که بعد از ظهر امروز سه شنبه…

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق تله کو در حاشیه اجرای مانور امداد و نجات از ارتفاع که بعد از ظهر امروز سه شنبه جنب ساختمان شهرداری مرکز در کرج برگزار شد، گفت: طی سال های گذشته بیشترین رویداد طبیعی که خسارات سنگین جانی و مالی را در کشور ما به جای گذاشته، زلزله بوده و ایران با قرارگیری روی گسل های زلزله از ریسک بالای خطر نسبت به این نوع حادثه برخوردار است که ضروری است نسبت به این حادثه اقدامات پیشگیرانه و آموزشی انجام شود.

تله کو اضافه کرد: متاسفانه آمار کشته های زلزله در کشور ما نسبت به دیگر کشورهای جهان بالاتر است و این حادثه خسارات بسیار سنگین مالی، جانی و حتی روحی را برای مردم رقم می زند زیرا با از دست رفتن هر فرد در یک رویداد طبیعی، آسیب های شدید روحی دامنگیر خانواده و نزدیکان وی می شود.

این مسئول یادآور شد: از 46 نوع حادثه و بلای طبیعی شناسایی شده در جهان، 36 مورد در ایران به وقوع می پیوندد و همین امر ضرورت توجه به پیشگیری و آمادگی در مواقع بحرانی را بیش از پیش نشان می دهد.

وی با تاکید بر اینکه حوادث طبیعی در جهان تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار می گیرند، بر ضرورت ورود بیمه ها به این مبحث در ایران نیز تاکید کرد.

معاون فنی عمرانی فرمانداری کرج ادامه داد: به طور قطع کاهش هزینه ها در کنترل آسیب ها و کاهش عوارض حادثه بسیار موثر خواهد بود. از این رو لازم است شرکت های بیمه با ورود به این حوزه، خدمات مفیدی را به شهروندان ارائه دهند.

این مسئول با یادآوری حادثه زلزله بم و خسارات شدیدی که در اثر وقوع این رویداد حادث شد، عدم رعایت اصول ایمنی و مهندسی در ساختمان ها را عامل تخریب بسیاری از این بناها عنوان کرد و گفت: میزان تخریب بالا در حالی اتفاق افتاد که ساختمان های این شهر به سبک روز ساخته شده و عدم لحاظ کردن اصول ایمنی و مهندسی سبب تخریب کامل بسیاری از بناها شد.

شهروندان پیگیر افزایش ایمنی ساختمانهایشان باشند

وی جدی گرفتن پیشگیری را نیاز اساسی کشور برای مقابله در برابر این نوع حوادث قلمداد کرد و از شهروندان خواست در وهله نخست خود پیگیر افزایش کیفیت و سطح ایمنی در سازه شان باشند.

این مسئول آموزش را نیز از راهکارهای ایستادگی در برابر حادثه و کاهش آسیب های ناشی از آن دانست و تصریح کرد: مبحث آموزش باید از سوی مسئولان مرتبط در همه حوزه ها باید با جدیت هر چه بیشتر پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.