دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی والیبال ایتالیا و ایران دومین دیدار خود را در هفته دوم رقابتهای لیگ جهانی 2014 از ساعت…

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی والیبال ایتالیا و ایران دومین دیدار خود را در هفته دوم رقابتهای لیگ جهانی 2014 از ساعت 22:30 یکشنبه شب در شهر ورونا برگزار کردند که تیم ایتالیا در این بازی نیز مثل دیدار نخست در سه ست متوالی برابر شاگردان اسلوبودان کواچ به برتری دست یابد.

تیم ایران در این بازی ترکیب سعید معروف، شهرام محمودی، محمد موسوی، عادل غلامی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی‌پور و عبدالرضا علیزاده(لیبرو) استفاده کرد. عادل غلامی که در بازی نخست جایی در ترکیب اصلی نداشت در این ست از ابتدا به میدان آمد تا در کارهای سرعتی تجربه وی به کار تیم ایران بیاید.

ایتالیا بازی را با پوئن سرویسی که سیمونه پارودی از عبادی‌پور گرفت خوب شروع کرد. پس از آن هم زایتسف در منطقه دو یک اسپک بی‌مهار زد تا میزبان 0 – 2 پیش بیفتد. ایتالیا سومین امتیاز را هم توسط زایتسف گرفت. عادل غلامی که در این بازی از ابتدا در ترکیب ایران قرار گرفته بود به کمک تیم کشورمان آمد تا میزبان فاصله خود را زیاد نکند.

ایتالیایی‌ها که بازی را خوب شروع کرده بودند با پوئن سرویس کوار 6 بر 3 از تیم ایران پیش افتادند و پس از آن هم روال بازی در این ست به گونه‌ای پیش رفت که ایتالیا در امتیاز فنی نخست ست اول 8 بر 5 از تیم کشورمان پیش افتاد تا از حاشیه امنیت خوبی در شروع بازی برخوردار باشد.

دو تیم در ادامه کار روند خود را پی گرفتند و در این بین ایتالیا سعی داشت با سرویس‌های سهمگین خود تیم ایران را تحت فشار قرار دهد. از امتیاز 10 به بعد بود که تیم ایران در روی تور مهاجمان ایتالیا مهار کرد و علاوه بر شرایط خوبی که در دفاع عقب زمین پیدا کرده بود با سرویس‌های خوب معروف و دفاع موسوی در امتیاز 14 با حریف برابر شد با این حال ایتالیا دومین وقت استراحت فنی را 16 بر 14 به سود خود ثبت کرد.

تیم ایران روند رو به جلوی خود را در ادامه کار پی گرفت و با سرویس‌های خوب و موجی معروف برای نخستین بار 18 بر 17 از ایتالیا پیش افتاد که همین باعث شد سرمربی تیم ملی ایتالیا تقاضای وقت استراحت کند. ایتالیا بار دیگر با سرویس از تیم ایران امتیاز گرفت و این بار بیرارلی این کار را انجام داد. بعد از آن دفاع خوب پیانو روی تور ایتالیا را 20 بر 18 پیش انداخت تا این بار کواچ تقاضای تایم اوت کند. این تایم اوت باعث شد تا وقفه‌ای در پیشروی تیم ایتالیا به وجود آید و دو تیم در امتیاز 20 برابر شوند.

پوئن سرویسی که شهرام محمودی از پیانو گرفت تیم ایران را 23 بر 22 پیش انداخت تا بار دیگر بروتو تقاضای وقت استراحت کند. شهرام محمودی بار دیگر از منطقه دو برای ایران کسب امتیاز کرد تا تیم کشورمان 24 بر 23 پیش بیفتد با این حال ایتالیا کار را برابر کرد. امتیاز 25 تیم میزبان را زایتسف کسب کرد اما بلافاصله سرویس را خراب کرد تا دو تیم در امتیاز 25 برابر شوند. در ادامه موسوی سرویس را خراب کرد و شهرام محمودی هم دفاع شد تا ایتالیا 27 بر 25 برنده شود.

در ست دوم هر دو تیم کاملا برابر بازی را پیش بردند. تساوی در عدد 4 در شروع این ست گویای همه چیز بود. این برابری تا امتیاز 6 ادامه داشت اما یک اشتباه از شهرام محمودی در منطقه دو و پس از آن امتیاز دیگری که ایتالیایی‌ها گرفتند باعث شد تا آنها وقت اول استراحت فنی این ست را 8 بر 6 به سود خود پایان دهند.

ایتالیا در این ست کمتر از یاران سرعتی خود استفاده کرد و اکثر توپ‌‌ها در منطقه دو به زایتسف ختم می شد که او هم مهار نشدنی به نظر می‌رسید. یک اشتباه از عبادی پور در منطقه چهار باعث شد تا ایتالیا 11 بر 8 از تیم کشورمان پیش بیفتد و در ادامه جایگیری خوب دفاع عقب زمین حریف و ضربه آرام زایتسف امتیاز این تیم را 13 بر 9 کرد. کواچ زمانی که ایتالیا به امتیاز 14 رسید تقاضای تایم اوت کرد که به نظر کمی دیرهنگام بود. ایتالیا وقت دوم استراحت فنی این ست را 16 بر 10 به نام خود ثبت کرد.

در ادامه کار بازیکنان ایران از نظر روحی مشکلات زیادی پیدا کردند و اشتباهات متعددی از آنها سر زد. کواچ که این ست را از دست رفته می‌دید بازیکنان اصلی را از بازی بیرون کشید تا یاران ذخیره در زمین خود را نشان بدهند. در نهایت این ست را ایتالیا 25 بر 18 به نفع خود خاتمه داد تا در مجموع دو بر صفر از تیم کشورمان پیش بیفتد.

در ست سوم بازیکنان تیم ایران تلاش کردند تا تمرکز خود را از دست ندهند و به همین خاطر روی هر توپ خود دقت را چاشنی کار کردند. در این ست اعتراضات زیادی به تصمیم‌های داور خط شده بود و بارها از طریق ویدیو چک تصمیم‌های داور مورد ارزیابی قرار گرفت. در نهایت استراحت فنی نخست این ست با برتری 8 بر 7 ایران خاتمه یافت.

در حالی که تیم کشورمان 10 بر 7 از ایتالیا پیش افتاده بود چند پوئن سرویس ایتالیایی‌ها در کنار بازی خوب کوار شوک ناگهانی را به تیم کشورمان وارد کرد و کواچ هم برای تغییر این روند تفکری در ذهن نداشت. استراحت فنی دوم این ست هم با برتری 16 بر 12 به سود تیم میزبان ثبت شد.

ایتالیا در ادامه کار امتیازات بیشتری کسب کرد و 18 بر 14 از تیم کشورمان پیش افتاد اما چند سرویس خوب موجی از شهرام محمودی که دریافت اول تیم میزبان را مختل کرده بود باعث شد تا تیم ایران خود را به امتیاز 17 برساند و بروتو تقاضای تایم اوت کند. پس از آن چندین اشتباه از سوی بازیکنان ایران در خط حمله و یک پوئن سرویس از زایتسف باعث شد تا ایتالیا اختلاف را به چهار امتیاز رساند. اگرچه کواچ تلاش کرد تا شرایط را تغییر دهد اما در نهایت این تیم ایتالیا بود که ست سوم را 25 بر 22 به سود خود پایان داد تا این بازی را هم مثل ست نخست مقتدرانه برنده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.