سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۲

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی قبل از ظهر سه شنبه در دیدار جمعی از اعضای یگان ویژه…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی قبل از ظهر سه شنبه در دیدار جمعی از اعضای یگان ویژه و پرسنل نیروی انتظامی قم گفت: دین اسلام از سوی مردم پذیرفته شده است و خداوند متعال در قرآن کریم فرموده ‌که پیامبر اکرم(ص) مخصوص یک دین و گروه خاصی نیست، بلکه متعلق به همه ادیان و گروه‌ها است.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) رسالت را برای همه بیان کردند، گروهی رسالت ایشان را قبول کردند و گروهی هم رد کردند و در نظام جمهوری اسلامی هم به همین صورت بود، عده‌ای از مردم، نظام جمهوری اسلامی را پذیرفتند اما عده‌ای هم قبول نکردند.

استاد برجسته حوزه با اشاره به آیات قرآن کریم و دستورالعمل‌های قرآنی اظهار کرد: خداوند متعال در کتاب قرآن به مردم دستورالعمل‌هایی داده ‌که باید طبق آن عمل کنند و افراد با دقت به آیات قرآن متوجه ‌کارهای خوب و یا بد خویش خواهند شد.

اعمال و رفتارمان را در قیامت مشاهده خواهیم کرد

وی ادامه داد: تعیین معیار انجام اعمال خوب و بد نزد خداست و خداوند به اعمال ما نظارت دارد و ما اعمال و رفتارمان را مانند یک فیلم در قیامت مشاهده خواهیم کرد.

آیت الله علوی گرگانی افزود: خداوند ستار العیوب است و اعمال و رفتار ما را مخفی نگاه می‌دارد و آبروی ما را حفظ می‌کند،‏‏ بنابراین خداوند در قیامت همه اعمال ما را به ما نشان خواهد داد و اگر کسی منکر اعمالش شود همه اعضای بدنش در محضر خداوند شهادت خواهند داد.

وی تصریح کرد: شما کارکنان یگان ویژه نیز با مراجعه به وجدان خودتان اگر گناهی مرتکب شده‌اید از فرصت توبه و بازگشت استفاده کنید.

مردم باید قدردان خدمات نیروی انتظامی باشند

این مفسر قرآن کریم افزود: خداوند رئوف و مهربان است و آبروی بندگان خود را نمی‌برد و این اندرز‌ها برای این است که متوجه مسئولیت‌هایمان باشیم تا بعد‌ها دچار حسرت و پشیمانی نشویم.

وی عنوان کرد: از دید همه تحلیلگران ایران کشوری دارای امنیت بالا است که این امنیت از حسن تعهد شما نظامیان به مسئولیت‌هایتان سرچشمه گرفته ‌و به‌ واسطه شما ایران مهد آرامش است.

آیت الله علوی گرگانی در پایان با اشاره به قدردانی از زحمات کارکنان یگان ویژه نیروی انتظامی، گفت: همه مردم باید قدردان شما باشند که برای امنیت کشور تلاش می‌کنید، امیدوارم که خداوند شما در زمره بندگان خالص خود قرار دهد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *