سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۲:۴۵

رئیس اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه‌های اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌شمالی از ایمن‌سازی محورها برای بازگشایی مدارس این استان در مهرماه…

رئیس اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه‌های اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌شمالی از ایمن‌سازی محورها برای بازگشایی مدارس این استان در مهرماه خبر داد.

پرتونیا در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید مدارسی که در حاشیه جاده‌های ارتباطی این استان قرار دارند، توسط این اداره کل ایمن‌سازی شدند.

وی افزود: این طرح به منظور بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید برای حفظ سلامت دانش‌آموزان مدارس حاشیه جاده‌ها در محورهای اصلی و شریانی استان، کاهش تلفات جاده‌ای و جلوگیری از تصادفات خودروها با عابران پیاده در این محورها اجرا شد.

وی گفت: خط‌کشی جاده در محل عبور دانش‌آموزان در محل این مدارس در محورهای بجنورد – اسفراین – سبزوار ، بجنورد – آشخانه – جنگل گلستان و بجنورد – شیروان – فاروج انجام شده است.

پرتونیا اظهارکرد: برای اجرای طرح ایمن‌سازی مدارس امسال 300 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی تصریح‌کرد: براساس آمار 100 مدرسه استان در حاشیه راه‌های اصلی قرار دارند که طبق برنامه، طرح ایمن‌سازی آنها برای تامین سلامت دانش‌آموزان انجام می‌شود.

پرتونیا تاکیدکرد: طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها همه ساله پیش از بازگشایی مدارس و در طول دوران تحصیلی نیز در مدارس اجرا می‌شود.

رئیس اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه‌های اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌شمالی گفت: به صفر رسیدن آمار سوانح رانندگی برای دانش‌آموزان در حال تحصیل در مدارس حاشیه راه‌ها از نتایج مثبت اجرای این طرح است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *