چهارشنبه، ۰۹ بهمن ۹۸ - ۰۴:۴۱
ایموجی در پلاک خودرو

ایموجی در پلاک خودرو های آمریکایی از این پس قانونی خواهد شد.  البته جالب است بدانید پیش از این هم در ایالت کوئینزلند…

ایموجی در پلاک خودرو های آمریکایی از این پس قانونی خواهد شد.  البته جالب است بدانید پیش از این هم در ایالت کوئینزلند کشور استرالیا این مورد در برخی از ایالات آمریکا آزاد می شود. در ادامه به بررسی این خبر می پردازیم.

ایموجی در پلاک خودرو چندان اهمیت قانونی ندارد و یک المان گرافیکی محسوب می شود. اما بسیار جذاب خواهد بود. پس از ایالت کوئینزلند استرالیا، به‌ زودی مردم بعضی مناطق امریکا هم امکان استفاده از ایموجی در پلاک خودرو خواهند داشت. رانندگان خودرو در ایالت کوئینزلند استرالیا در کنار شماره‌ پلاک‌ های معمول، می‌ توانند از ایموجی‌ نیز استفاده کنند.

ایموجی در پلاک خودرو

فعلا، دولت محلی به رانندگان اجازه می‌ دهد فقط از پنج ایموجی خاص در پلاک استفاده کنند. به‌ زودی ایالت ورمونت واقع در شمال شرق امریکا، اقدامی مشابه کوئینزلند استرالیا انجام خواهد داد تا مالکان خودرو بتوانند از ایموجی در پلاک وسایل نقلیه استفاده کنند.

در صورت تصویب این طرح، ورمونت نخستین ایالت امریکا خواهد بود که رسما ایموجی را در پلاک خودرو قبول می‌کند. ربکا وایت، نماینده دموکرات در شورای فدرال ورمونت، استفاده از ۶ ایموجی در پلاک را پیشنهاد داده است.

از ۱۱ ماه پیش تاکنون، ۵ نوع ایموجی در پلاک خودرو های کوئینزلند استرالیا مجاز هستند.  این نماد ها شامل لبخند کلاسیک (Classic smiley)، خنده با اشک (Laughing cry)، دو قلب در چشم‌ ها (Heart eye)، صورت خندان با عینک سیاه (Smile with glasses) و چشمک‌ زن (Wink Face) می‌ شوند.

ایموجی در پلاک خودرو

طبق قانون کوئینزلند، ایموجی فقط می‌تواند در انتهای عبارت روی پلاک به‌عنوان کاراکتر ششم قرار داده شود؛ درحالی‌که اهمیت قانونی ندارد و صرفا یک علامت گرافیکی است.

پلاک‌ های سفارشی در استرالیا، حدود ۸۵ تا ۴۷۵ دلار هزینه دارند. اولین ایموجی در سال ۱۹۹۹ توسط یک هنرمند ژاپنی به‌نام شیگه‌‌ تاکا کوریتو ابداع شد. تا اواخر سال ۲۰۱۹، تعداد کل ایموجی‌ های ثبت شده در دنیا به ۳۱۷۸ مورد رسیده است.

[highlight]منبع: caradvice[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *