شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۱۶

بر اساس این گزارش، گشایش اعتبار فولاد شادگان، چهارمین طرح فولادی از مجموع هفت طرح استانی است که با ظرفیت 800 هزار تن…

بر اساس این گزارش، گشایش اعتبار فولاد شادگان، چهارمین طرح فولادی از مجموع هفت طرح استانی است که با ظرفیت 800 هزار تن به مورد اجرا گذشته می شود و قابلیت افزایش تا یک میلیون تن را دارد که با مشارکت 65 درصدی فولاد خوزستان و 35 درصدی سازمان ایمیدرو اجرا می شود.

پیش از این سه طرح فولادهای قائنات خراسان جنوبی، نی ریز فارس و سپید دشت چهارمحال و بختیاری در شش ماهه دوم سال 1392 گشایش اعتبار شده بود.

برنامه ریزی برای اجرای هشت طرح فولادی از سال 1385 آغاز شد و پس از واگذاری فولاد بافق به بخش خصوصی، بقیه را دولت عهده دار شد که به دلیل شرایط تحریم و مشکل تامین منابع معوق مانده بود.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی ایمیدرو حاکی است، بخش احیای طرح ها تا پایان سال جاری و بخش فولادسازی آن ظرف 36 ماه آینده راه اندازی می شود.

اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح از محل قرارداد تامین مالی که بین دولت های ایران و چین امضا شده است، تامین می شود و پیمانکاران و مشاوران ایرانی در این پروژه حضور خواهند داشت.

فولاد شادگان خوزستان در 90 کیلومتری جنوب این استان واقع شده است.

بهره برداری از طرح های فولادی استانی برای هفت هزار نفر اشتغال مستقیم و برای 35 هزار نفر فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد خواهد کرد.اقتصام(1)**1559**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.