جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۳:۱۳

امام جمعه موقت اصفهان گفت: اسیدپاشی هم از نظر عقلی و هم از نظر شرعی محکوم است و مطمئن هستم کسی یا کسانی…

امام جمعه موقت اصفهان گفت: اسیدپاشی هم از نظر عقلی و هم از نظر شرعی محکوم است و مطمئن هستم کسی یا کسانی که این‌چنین کردند دین و ایمان ندارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، حجت الاسلام سید مجتبی میردامادی امروز در نمازجمعه عبادی سیاسی اصفهان اظهارکرد: متاسفانه در هفته گذشته طبق اعلام‌ها چهار مورد اسید پاشی در اصفهان رخ داده است که اتفاق ناگواری بود و دل همه مردم را به درد آورده است.

وی با بیان اینکه این بحث ظواهر گوناگونی دارد، افزود: هیچگاه قلب یک مومن یا متدین ابلاغ نمی‌کند که چنین عمل زشتی انجام دهد و من از این تریبون با تمام مردم مومن و متدین اصفهان این اقدام وقیحانه را محکوم می‌کنیم.

امام جعه موقت اصفهان با اشاره به محکومیت این اقدام ادامه داد: این عمل هم از نظر عقلی و هم از نظر شرعی محکوم است و مطمئن هستم کسی یا کسانی که این‌چنین کردند دین و ایمان ندارند.

وی تاکید کرد: این وصله‌های ناجور که چنین اعمالی از طرف مومنین باشد به متدینین اصفهان نمی‌چسبد و رسانه های بیگانه که این‌گونه فریاد بر می آوردند بهتر است به مشکلات داخلی خود بپردازند و مشکلات کشورهای خود را بررسی کنند مگر آنها یک سیاهپوست را نکشتند و بعد هم قاتل معلوم و قضیه هم روشن شد اما دستگاه قضایی آمریکا با او برخورد محکمی نکرد.

میردامادی با بیان اینکه آنها در کشورهایشان حتی تحمل یک روسری را هم ندارند، افزود: ایران کشوری است که همه ادیان در کنار هم زندگی می‌کنند.

وی با تکرار مجدد این موضوع که این‌گونه وصله‌ها به امت حزب الهی نمی‌چسبد از زاویه‌ای دیگر مسئله را بررسی کرد و گفت: هم زمانی این اتفاقات با تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر سوءظن هایی را پیش می آورد که نکند عاملین این حرکات با هویت سرویس‌های جاسوسی کشورهای بیگانه دست به چنین اقدامی زده‌اند و یا اینکه آنها اطلاع دارند در زمین دشمن بازی می کنند.

خطیب موقت جمعه اصفهان با تاکید بر اینکه در چنین زمانی مردم باید هوشیاری خود را نشان دهند، تصریح کرد: مردم باید با حفظ آرامش اجازه ندهند که مسئولان از مسیر اصلی خارج شوند و به آنها اطمینان دهند که می توانند با تمام تمرکز این مسئله را دنبال کنند چراکه مسولان دلسوزانه به دنبال حل مسئله و پیگیری هستند پس احتیاجی به تجمع و راهپیمایی ندارد.

میردامادی گفت: از مسئولان می‌خواهیم هرچه سریعتر این مسئله را روشن کنند چراکه جامعه نیازمند آرامش است.

وی خطاب به آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت: بی شک شما باید با مهربانی تذکر دهید و در تذکرهای خود اخلاق را رعایت کنید، حفظ آبروی فرد هنگام تذکر باید مد نظر قرار گیرد پس باید تا آنجایی که می توانید آهسته تذکر دهید تذکر نباید علنی باشد و اخلاق دینی را رعایت کنید اگر می‌بینیم هنگامی که این حوادث به وجود می آید آمرین به معروف و ناهیان منکر را نشان می‌دهند به خاطر این است که برخی از این افراد درست تذکر نمی دهند.

امام جمعه موقت اصفهان به رحلت عالم ربانی آیت الله مهدوی کنی اشاره کرد و گفت: شخصیت این عالم بزرگ و عظیم بود به گونه‌ای که رهبر انقلاب ایشان را با عنوان سیاستمداری صادق خطاب کردند چراکه ویژگی‌های خاص در ایشان کم نبود.

میردامادی ادامه داد: صادق بودن، زهد، برقراری عدالت چه برای موافق چه برای مخالف، مایل نبودن به پذیرفتن سمت‌های بالای کشور مگر اینکه تکلیفی بر ایشان شود مانند آنچه در خبرگان رهبری اتفاق افتاد از خصوصیات بارز ایشان است که نباید فراموش شود و باید سرلوحه کار قرار گیرد.

وی به حکم اعدام شیخ نمر نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این عالم شیعی در عربستان بارها و بارها به زیبایی از اسلام دفاع کرده است، هیچ توجیهی برای اعدام او وجود ندارد و این حکم باید نقض شود چراکه اصلاً لفظ اعدام هم مخالفت با اسلام است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *