جمعه، ۱۸ مهر ۹۳ - ۰۷:۵۷

امام جمعه‌ بجنورد گفت: ولایت رکن ایران اسلامی است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی‌، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های…

امام جمعه‌ بجنورد گفت: ولایت رکن ایران اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی‌، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بجنورد اظهار کرد: شایسته سالاری پیام مهم واقعه غدیر است، بنابراین باید در امور مختلف کار را به دست کاردان و کارشناس بسپاریم.

وی با بیان این که غدیر پدیده‌ای جاری و ساری است، عنوان کرد: سخن از غدیر به معنای اختلاف افکنی نیست و برای اثبات غدیر دیگران نفی نمی‌شوند.

ا‌مام جمعه ‌بجنورد با ذکراین که کسانی که ندای تفرقه شیعه و سنی را سر می‌دهند و به بهانه مذهب وحدت ملی را بر هم می‌زنند، ‌گفت: شیعه و سنی مشترکات بسیاری باهم دارند و در هر حال، باورهای خاص خود را هم دارند.

یعقوبی با بیان این که شیعه از غدیر عقب نشینی نمی‌کند و آن را باور دارد، عنوان کرد: نمی‌خواهیم در طول هفته وحدت‌، شیعه، سنی و سنی شیعه شود، همه باید براساس مشترکات خود متحد باشیم و دشمن را کنار بزنیم.

یعقوبی با بیان این که شناساندن ولایت و امامت به فرزندان از وظایف پدر و مادر است، خاطرنشان کرد: باید مراقب بود تا دشمنان به ویژه وهابیون با پول و دلار در ذهن فرزندان ما جایگزین دیگری تعیین نکنند.

ا‌مام جمعه ‌بجنورد با ذکر این که مردم ولایت را با عسل و حلوا و دلار نمی‌فروشند، یادآور شد: از صدر اسلام تاکنون مردم جانشان را با ولایت گره زده‌اند.

وی با اشاره به این که اسلام ناب سیاست و عبادتش با یکدیگر عجین شده است، ادامه داد: رکن کشور ولایت است و خراسان شمالی نیز طی دو سال گذشته نفوذ کلام رهبری را از نزدیک حس کرد.

یعقوبی با اشاره پیاده روی امروز مردم مرکز استان به مناسبت سالگرد ورود رهبری به خراسان شمالی، بیان کرد: مردم این استان ثابت کرده‌اند که همواره در راه ولایت حماسه ساز هستند.

وی ادامه داد: طی فردا در یوم الله 19 مهر مردم استان به مناسبت سالگرد ورود رهبری به استان از محل فرودگاه بجنورد تا مصلی امام خمینی (ره) راهپیمایی می‌کنند.

ا‌مام جمعه ‌بجنورد با بیان این که امشب پس از نماز مغرب و عشاء در مساجد استان دو رکعت نماز شکر به منظور شکر نعمت ولایت خوانده می‌شود، خاطرنشان کرد: مسئولان طی این هفته گزارشی از برکات سفر معظم له به استان به مردم ارائه دهند که با استفاده از اعتبارات این سفر اولویت‌های استان پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به روز استاندارد نیز یادآور شد: اگر کارها براساس استاندارد و بدور از هر گونه سر هم بندی انجام شود، اثرات مناسبی به همراه خواهد داشت.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.