دوشنبه، ۰۱ اردیبهشت ۹۹ - ۰۸:۱۱
بادیفنس Bodyfence بدنه خودرو

شاید برای شما هم سوال باشد که پوشش‌ بادیفنس Bodyfence خودرو چگونه از ماشین شما محافظت می کند ؟ چرا که بادیفنس Bodyfence…

شاید برای شما هم سوال باشد که پوشش‌ بادیفنس Bodyfence خودرو چگونه از ماشین شما محافظت می کند ؟ چرا که بادیفنس Bodyfence یکی از جدیدترین پوشش‌های استفاده شده برای مقاوم‌سازی بدنه اتومبیل‌ها به حساب می‌آید. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

پوشش‌ بادیفنس Bodyfence خودرو  چند سالی است که وارد بازار ایران شده است که در تعریفی ساده در مورد آن باید گفت که بادیفنس نوعی پوشش و عایق شفاف است که می‌تواند از بدنه خودرو در برابر ضربات مختلف محافظت کند.

بادیفنس Bodyfence بدنه خودرو

مزیت پوشش‌ بادیفنس Bodyfence در مقایسه با پوشش سرامیک ؟

برخلاف پوشش‌های نانو سرامیک، پوشش‌ بادیفنس Bodyfence به صورت کیت عرضه می‌شود و برای تمام قسمت‌های پیکره خارجی خودرو قابل استفاده است. ضمن اینکه بادیفنس را می‌توان برای اجزای بدنه خودرو استفاده کرد، متخصصان حوزه خدمات خودرو قادر هستند با بهره‌گیری از روکش بی‌رنگ بادیفنس برای مقاوم‌سازی چراغ‌ها و آینه‌های جانبی نیز استفاده کنند. روکش بادیفنس توسط برندهای متفاوت در بازارهای جهانی عرضه شده است که معروف‌ ترین آن‌ها برند هکسیس Hexis  و GSDI است.

بادیفنس Bodyfence بدنه خودرو

 پوشش‌ بادیفنس Bodyfence اصولا به صورت کلی شفاف است و به دو شکل مات و براق در عرضه می‌شود؛ اینکه از بادیفنس مات یا براق برای مقاوم‌سازی بدنه خودرو خود استفاده کنید، تفاوتی در نحوه حفاظت بادیفنس از بدنه اتومبیل شما ندارد.

البته پوشش‌ بادیفنس Bodyfence خواص متعددی دارد که آن را بیش از پیش به پوشش‌های نانو سرامیک مشابه می‌سازد. بادیفنس مانند پوشش‌های نانو سرامیکی آب‌گریز است و خاصیت هیدروفیبیک دارد؛ از همین رو شما با استفاده از روکش‌های بادیفنس دیگر نگران کثیف شدن بدنه خودرو خودتان نخواهید بود، زیرا به راحتی و با بهره‌گیری از یک دستمال نرم و تمیز می‌توانید سخت‌ترین لکه‌ها را در عرض چند ثانیه تمیز کنید.

بادیفنس Bodyfence بدنه خودرو

خاصیت هیدروفیبیکی یا آب گریز بودن پوشش‌ های بادیفنس Bodyfence سبب شده است که این روکش‌ها برای فصول سرد سال بسیار مناسب باشند؛ زیرا همانطور که می‌دانید یکی از عناصر آسیب رسان به رنگ بدنه خودروها، آب باران و برف است. همچنین پوشش‌های بادیفنس قادر هستند بخش قابل توجهی از اشعه UV یا همان فرابنفش تابیده شده توسط نور آفتاب را دفع کنند؛ از همین رو بسیاری از پوشش‌های بدون رنگ بادیفنس برای ایجاد یک روکش مقاوم روی سطح شیشه خودرو خود استفاده می‌کنند. اما مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی پوشش بادیفنس، خود ترمیم بودن آن است.

بادیفنس Bodyfence بدنه خودرو

خاصیت خود ترمیم بودن پوشش‌ بادیفنس Bodyfence باعث می‌شود که پس از برخورد ضربه به بدنه اتومبیل شما، آثار آسیب به سرعت محو شود و هیچ گونه خط و خش روی بدنه خودرو شما دیده نشود؛ البته این موضوع بیشتر برای خراش‌های سطحی صدق می‌کند اما به صورت کلی این ویژگی سبب شده است که پوشش بادیفنس نسبت به پوشش‌های نانو سرامیک بسیار مقاوم‌تر باشد.

بادیفنس Bodyfence بدنه خودرو

البته مراقبت از پوشش‌ بادیفنس Bodyfence نسبت به پوشش‌های نانو سرامیکی کمی سخت‌تر و حداقل یک هفته پس از نصب این پوشش‌ها نباید هیچگونه آب و یا مواد شوینده به بدنه اتومبیل شما برخورد کند. همچنین در زمان شستشوی بدنه نباید از فشار آب زیاد برای شستشو استفاده کرد، زیرا ممکن است پوشش بادیفنس از روی بدنه جدا شود؛ اما به صورت کلی شما با استفاده از روکش‌های مقاوم بادیفنس به ندرت نیاز به کارواش پیدا می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *