دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۷:۵۸

معاون اداره‌کل هواشناسی خوزستان گفت: از عصر امروز، آغاز بارندگی در نقاط مختلف استان به همراه وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. علی‌رضا غلام‌پور…

معاون اداره‌کل هواشناسی خوزستان گفت: از عصر امروز، آغاز بارندگی در نقاط مختلف استان به همراه وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

علی‌رضا غلام‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خوزستان- اظهار کرد: سامانه ناپایدار لایه میانی جو از غرب کشور و با هماهنگی سامانه کم‌فشار سطح زمین، استان ما را تحت تاثیر قرار داده که موجب ابرناکی، وزش باد قابل ملاحظه و بعضاً برخاستن گرد و غبار در نواحی جنوبی و مرکزی می‌شود و از بعد از ظهر امروز نیز آغاز بارندگی را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بر همین اساس برای 24 ساعت آینده آسمان استان، نیمه‌ابری تا ابری و از عصر به تدریج آغاز بارندگی همراه با رعد و برق، وزش باد قابل ملاحظه و شدید همراه با گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود و این وضعیت تا ظهر فردا ادمه می‌یابد.

معاون اداره‌کل هواشناسی خوزستان گفت: در 24 ساعت گذشته میزان بارش باران در اندیمشک 3.4 میلی‌متر، دزفول 2.5 میلی‌متر، لالی 2.9 میلی‌متر، شوش 1.5 میلی‌متر و گتوند یک میلی‌متر گزارش شد.

غلام‌پور اظهار کرد: بیشینه دمای هوای امروز اهواز 33 و کمیته دمای فردا صبح 18 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود. در شبانه‌روز گذشته اهواز و آبادان با 35 درجه سانتی‌گراد و دهدز با 13 درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان گزارش شدند.

وی گفت: در صورتی که احتمال آب‌گرفتگی معابر وجود داشته باشد، پیش از بارندگی اطلاعیه‌ای در این زمینه منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *