دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۷:۵۸

معاون اداره‌کل هواشناسی خوزستان گفت: از عصر امروز، آغاز بارندگی در نقاط مختلف استان به همراه وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. علی‌رضا غلام‌پور…

معاون اداره‌کل هواشناسی خوزستان گفت: از عصر امروز، آغاز بارندگی در نقاط مختلف استان به همراه وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

علی‌رضا غلام‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خوزستان- اظهار کرد: سامانه ناپایدار لایه میانی جو از غرب کشور و با هماهنگی سامانه کم‌فشار سطح زمین، استان ما را تحت تاثیر قرار داده که موجب ابرناکی، وزش باد قابل ملاحظه و بعضاً برخاستن گرد و غبار در نواحی جنوبی و مرکزی می‌شود و از بعد از ظهر امروز نیز آغاز بارندگی را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بر همین اساس برای 24 ساعت آینده آسمان استان، نیمه‌ابری تا ابری و از عصر به تدریج آغاز بارندگی همراه با رعد و برق، وزش باد قابل ملاحظه و شدید همراه با گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود و این وضعیت تا ظهر فردا ادمه می‌یابد.

معاون اداره‌کل هواشناسی خوزستان گفت: در 24 ساعت گذشته میزان بارش باران در اندیمشک 3.4 میلی‌متر، دزفول 2.5 میلی‌متر، لالی 2.9 میلی‌متر، شوش 1.5 میلی‌متر و گتوند یک میلی‌متر گزارش شد.

غلام‌پور اظهار کرد: بیشینه دمای هوای امروز اهواز 33 و کمیته دمای فردا صبح 18 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود. در شبانه‌روز گذشته اهواز و آبادان با 35 درجه سانتی‌گراد و دهدز با 13 درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان گزارش شدند.

وی گفت: در صورتی که احتمال آب‌گرفتگی معابر وجود داشته باشد، پیش از بارندگی اطلاعیه‌ای در این زمینه منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.