چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۲۱

هوا گرم بود اما باز هم دستانش سرد بود پشتش هم خالی، چگونه می شود در دوران کودکی دست پدر را در دستانت…

هوا گرم بود اما باز هم دستانش سرد بود پشتش هم خالی، چگونه می شود در دوران کودکی دست پدر را در دستانت حس نکنی؟ چطور می شود که احساس کنی نعمتی را نداری که اکثرا دارند، حتی تصورش هم سخت است.

این حکایت زهرا است که تنها پنج سال دارد و تنها دلگرمی او به باوری است که دارد به اعتقادی که وجودش از گرمای دستان پدر خالیست تا دستان بیشتری تهی نباشد.

پدر زهرا شهید شده است همین سال گذشته آسمانی شد، باری که زهرا حسرتش را تا ابد به دوش خواهد کشید، امروز در جشن دیدار با پدران آسمانی قروه، زهراها همه با هم جمع شدند که نگاهشان همدیگر را نوازش کند.

در جشن میلاد حضرت علی (ع) سخت بود تشخیص اینکه باید خوشحال بود یا غمگین، تا اینکه آسمان باریدن گرفت و چه به موقع بود که قطرات باران، اشک های دیدگان زهرا را شست تا یاقوت چشمشان برای ما معلوم نباشد و شاید این خواست خودشان بود که غمشان برای خودشان محفوظ بماند، چرا که آن ها سالهاست فراگرفته اند غم را به جان بخرند تا دیگران شاد باشند.

به گزارش ایرنا، در جشن دیدار با پدران آسمانی، به رسم هر ساله، به مناسبت میلاد امام علی (ع)، فرزندان شهدا و خانواده معظم آنان به پاس جانفشانی و حماسه آفرینی پدران آسمانی در کنار قبور مطهرشان گردهم آمدند و این گونه از شهدای والامقام و قهرمانان وطن تجلیل کردند.

امام جمعه جورقان و عضو ستاد اقامه نماز همدان در مراسم جشن دیدار با پدران آسمانی شهرستان قروه گفت: شهدا با نثار جان خود به اسلام و میهن به بالاترین درجه کمال دست یافته اند و این برنامه رنگ و بوی شهید را گرفته و ترویج فرهنگ شهادت است.

حجت الاسلام حسینی افزود: شهدا بهترین سرمایه این کشور هستند و فرزندان شهدا باید ادامه دهندگان راه پدران آسمانی خود باشند.

وی با بیان اینکه امروز انقلاب و نظام به برکت خون شهدا در اوج اقتدار و افتخار قرار دارد گفت: کشور در حال حاضر در مرحله حساسی قرار گرفته است که برای گذر از این گردنه تاریخی فرزندان شهدا رسالت مهمی دارند.

حجت الاسلام حسینی با بیان این که فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه همیشه زنده باشد، گفت: توجه به فرهنگ ایثار و شهادت جامعه را در برابر هجمه های دشمنان بیمه می کند.

وی در پایان ترس از اسلام و شیعه هراسی را مهمترین توطئه دشمنان در کشورهای مسلمان نشین عنوان کرد افزود: اکنون موج بیداری اسلامی در جهان اسلام در حال پیشروی است و به موازات آن، دشمنان اسلام برای انحراف در مسیر حرکت بیداری اسلامی، طرح های مختلفی را پیگیری می کنند که شیعه ستیزی یکی از مهمترین آنهاست.ک/4

7345/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.