دوشنبه، ۰۴ بهمن ۹۵ - ۱۰:۵۴
باراک اوباما

در حالی که در روزهای اخیر دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در آمریکا به پایان رسید و جای خود را به جنجالی ترین…

در حالی که در روزهای اخیر دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در آمریکا به پایان رسید و جای خود را به جنجالی ترین رئیس جمهور آمریکا یعنی دونالد ترامپ داد و شاید طبق معمول و با گذر زمان دیگر نتوان نام باراک اوباما را در میان مردم شنید اما برای ماندگاری نام وی و احترام  خدماتش اسم وی بر روی کتابخانه‌ها ، شاهراه‌ها و مدارس ، جانداران و … گذاشته شده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

در این میان مرکز کتابخانه ریاست جمهوری باراک اوباما، در شیکاگو در دست احداث است و هم اکنون دانش آموزان در سراسر آمریکا در حال نام نویسی در مدارسی هستند که نام باراک اوباما ، نخستین رئیس جمهور آمریکایی آفریقایی تبار این کشور بر آن ها گذاشته شده است .

ولی علاوه بر لوحه‌های تشریفاتی ، مجسمه‌ها و ساختمان‌ها ، چیزهای دیگری هم که شاید شما انتظارش را نداشته باشید، به نام باراک اوباما نامگذاری شده‌اند.

مدرسه باراک اوباما در کنیا : در روستایی در کنیا، نام آقای اوباما بر روی دو مدرسه گذاشته شده , بر سر در یک مدرسه کنیایی در دهکده کوگلو، که محل تولد و دفن پدر آقای اوباماست، نام اوباما نوشته شده.

هنگامی که باراک اوباما یک سیاستمدار ایالت ایلینوی بود، نام یک مدرسه دوره ابتدایی و یک دبیرستان، واقع در این دهکده را به افتخار آقای اوباما، سناتور اوباما کوگلو گذاشتند.

باراک اوباما

مدرسه باراک اوباما در کنیا

انگل باراکترما اوباما : باراکترما اوباما ، دومین انگلی است که با الهام از باراک اوباما نامگذاری شده است. این انگل که یک بدن باریک نخ مانند دارد، به لاک پشت‌های مالزیایی که در آب شیرین زندگی می‌کنند، سرایت کرده و می‌تواند مهلک باشد.

باراک اوباما

انگل باراکترما اوباما

دکتر توماس پلات ، متخصص انگل‌های لاک پشت، که این نوع بخصوص را کشف کرده می‌گوید:

به وضوح این کار کوچکی بود که من به نوبه خودم می‌توانستم برای بزرگداشت رئیس جمهوری‌مان انجام دهم

پژوهشگران در گذشته یک انگل به نازکی موی سر، را که در کنیا در نزدیکی محلی که پدر آقای اوباما زندگی می‌کرد، پیدا کرده بودند، پاراگوردیوز اوبامای، نامگذاری کرده بودند.

ماهی : به عنوان بخشی از قدردانی از تلاش‌های آقای اوباما برای حفاظت از محیط زیست در اقیانوس آرام، دانشمندان برای نام‌گذاری یک ماهی با رنگ درخشان خرمایی و طلایی، که در نزدیکی بنای یادبود ملی دریایی در حد فاصل جزایر آتول، و آب‌های هاوایی دیده شده بود، از نام باراک اوباما استفاده کردند.

در سال ۲۰۱۲، نیز دانشمندان یک ماهی آبی و نارنجی رنگ آب شیرین را اتئوستوما اوباما نامیدند. این ماهی در رودخانه‌های داک و بوفالو که جزو شبکه رودخانه تنسی هستند، یافت شده بود.

باراک اوباما

ماهی اِتوستوما اوباما

سوسمار اوبامادان : اوبامادان ، یک سوسمار سی سانتیمتری با دندان‌های صاف و منظم است که نسلش منقرض شده. نام این جانور با توجه به طرز تبسم باراک اوباما، انتخاب شده است.

باراک اوباما

سوسمار اوبامادان

ایستگاه پمپ بنزین باراک اوباما : در جمهوری ایرلند در دهکده مانیگال، واقع در منطقه اوفالی، بین دوبلین و لایمریک، یک ایستگاه پمپ بنزین و سرویس اتومبیل رسما به نام رئیس جمهوری آمریکا نام‌گذاری شده است.

میدان باراک اوباما شامل یک پمپ بنزین، مجموعه رستوران و نیز مرکزی است که در باره ارتباط آقای اوباما با مانیگال، اطلاعاتی به بازدیدکنندگان می‌دهد.

باراک اوباما

ایستگاه پمپ بنزین باراک اوباما

کوه اوباما : آقای اوباما از جمله رؤسای جمهوری آمریکاست که به افتخارش یک کوه به نام او خوانده شده – ولی در آنتیگوآ. مردم این جزیره در سال ۲۰۰۹، در سالروز تولد آقای اوباما ، اسم باگی پیک ، بلندترین قله جزیره را عوض کرده و آن را کوه اوباما نامگذاری کردند.

باراک اوباما

کوه اوباما

نان باراک : قبل از سفر آقای اوباما به جمهوری ایرلند در سال ۲۰۱۱، نانواها به سرعت در صدد پختن یک نان ایرلندی به نام “باراک” برآمدند. چیزی که ممکن است آمریکایی‌ها آن را به اسم نان میوه‌دار بشناسند.

جوزف کیرنی ، از ساکنان مانیگال، اولین سفارش‌های نان را به اعضای خانواده اجدادی اوباما که خودشان را برای دیدار باراک اوباما حاضر می‌کردند، تحویل داد.

باراک اوباما

نان باراک

پرنده نیستالوس اوبامای : یک پرنده با پرهای راهراه هم که در منطقه غرب آمازون پیدا شده بود، به افتخار آقای اوباما، نیستالوس اوبامای ، نامیده شد.

باراک اوباما

پرنده نیستالوس اوبامای

عنکبوت آپتوستیچوس باراکاوبامی : همچنین از آن جا که گفته می‌شود آقای اوباما از علاقمندان مرد عنکبوتی است، اسم عنکبوت تله گذار را ، آپتوستیچوس باراکاوبامی ، گذاشتند. این عنکبوت که در کالیفرنیا زندگی می‌کند یکی از ۴۰ نوع عنکبوت از رسته آپتوستیچوش است. آپتوستیچوس استفنکلبرتی و آپتوستیچوس آنجلیناجولی، نام دو عنکبوت دیگر از این رسته است.

باراک اوباما

عنکبوت آپتوستیچوس باراکاوبامی

گلسنگ کالوپلاسا اوبامی : کالوپلاسا اوبامی ، نامی است که پژوهشگران در سال ۲۰۰۷ ، پس از پایان مبارزات انتخاباتی آقای اوباما در دوره اول ریاست جمهوری‌اش، بر روی یک قارچ نهادند. دلیل این نامگذاری، قدردانی از حمایت آقای اوباما از آموزش علوم بود.

باراک اوباما

گلسنگ کالوپلاسا اوبامی

منبع : bbc

2 دیدگاه برای “جانداران ، اشیا ، و مکان هایی که با اسم باراک اوباما نامگذاری شدند + عکس”

  1. هاله گفت:

    هم جالب بود و هم خنده دار

  2. لارا گفت:

    تا حالا نشنیده بودم کسی برای ادای احترام اسم ادم رو روی جانداران بزاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.