دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۱۵

 احد وظیفه در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی تا روز سه‌شنبه در شمال غرب، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس،…

 احد وظیفه در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی تا روز سه‌شنبه در شمال غرب، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس، نواحی مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال، شمال شرق، جنوب، جنوب شرق و شرق در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد و در مناطق مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: بر این اساس در روز دوشنبه در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، شمال سمنان، شرق فارس،‌ خراسان رضوی، خراسان شمالی، کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان و سه‌شنبه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان، قزوین، ارتفاعات البرز، شمال سمنان، جنوب گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان شرایط فوق پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه تصریح کرد: با توجه به ویژگی بارش‌های بهاری که به صورت محلی شدید و کوتاه مدت است توصیه می‌شود برای پیشگیری از خسارات احتمالی توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها با احتیاط لازم انجام شود و تا حد امکان خودداری شود.

وی افزود: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی برای امشب، شمال غرب، غرب، مرکز، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس، دامنه‌های البرز، جنوب و جنوب شرق کشور افزایش ابر، وزش باد، رگبارهای پراکنده گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. در روزهای دوشنبه و سه شنبه افزایش ابر در بعدازظهرها در غالب استان‌های کشور به جز نواحی حاشیه خلیج فارس و جنوب غرب کشور رخ می دهد و  بارش‌های پراکنده و در برخی نقاط رگبار و رعد و برق انتظار می‌رود.

به گفته وظیفه، فردا  آسمان تهران  کمی ابری به تدریج  با فزایش ابر در پاره‌ای نقاط بارش پراکنده و وزش باد همراه است. کمینه و بیشینه دما به 20 و 30 درجه سانتیگراد بالای می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *