شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۹

به گزارش خبرنگار مهر، استان چهارمحال و بختیاری بر روی ارتفاعات زاگرس در جنوب غربی کشور قرار گرفته است. این استان، استانی برف…

به گزارش خبرنگار مهر، استان چهارمحال و بختیاری بر روی ارتفاعات زاگرس در جنوب غربی کشور قرار گرفته است. این استان، استانی برف گیر و دارای بارش های قابل توجه برف و باران در طول پاییز و زمستان است.

از ابتدای فصل زراعی جاری تا دیروز جمعه هیچ گونه بارشی در این استان ثبت نشده بود و تمام آمار هواشناسی در مناطق مختلف استان عدد صفر میلی متر را نشان می داد.

از روز جمعه با ورود یک سامانه بارشی، بارش باران در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد به طوری بیشترین بارش در شهرستان کوهرنگ اتفاق افتاده است.

در ارتفاعات زاگرس و رشته کوه زردکوه بارش برف گزارش شده است به طوری تعدادی از قله های مهم این منطقه سفید پوش شده است.

قله کوه کینو در پی بارش برف سفید پوش شده است

بخشدار بازفت شهرستان کوهرنگ در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه قله کوه کینو در این منطقه در پی بارش برف سفید پوش شده است؛ ادامه داد: بارش باران قابل توجهی در منطقه بازفت کوهرنگ داشته ایم و در ارتفاعات برف بر روی قله ها نشسته است.

سروش ظاهری تاکید کرد: منطقه بازفت یکی از مهمترین مناطق شهرستان کوهرنگ است که شاهد بارش قابل توجه باران از دیروز جمعه بود.

وی ادامه داد: هوا در این منطقه در حال سرد شدن است و مردم در حال تدارک وسایل گرمایش خانه ها هستند.

بخشدار بازفت شهرستان کوهرنگ ادامه داد: با بارش برف هوای منطقه بسیار سرد می شود.

ورود سامانه بارشی جدید به چهارمحال و بختیاری

مدیر کل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری نیز در خصوص بارش ها در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شهرستان کوهرنگ بیشترین بارش را طی ورود اولین سامانه بارشی در فصل زراعی جدید داشته است.

مهرداد قطره ادامه داد: میزان بارندگی شهرستان کوهرنگ در سال زراعی جاری33.6 میلیمتر ثبت شده است.

وی افزود: از روز دوشنبه سامانه بارشی جدید وارد استان چهارمحال و بختیاری می شود و از روز سه شنبه بارش های قابل توجه باران را در سراسر استان را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: هم اکنون حداقل دمای شهرکرد هفت درجه سانتیگراد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *