جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۳

به گزارش ایرنا و بر اساس اطلاعات دریافتی از فرمانداری گرمه این بارندگی موجب وارد آمدن خساراتی به برخی از کشتزارهای شهرستان گرمه…

به گزارش ایرنا و بر اساس اطلاعات دریافتی از فرمانداری گرمه این بارندگی موجب وارد آمدن خساراتی به برخی از کشتزارهای شهرستان گرمه و نیز آب افتادگی منازل و آب گرفتگی معابر این منطقه شد.

اداره کل هواشناسی خراسان شمالی بیشترین میزان بارش این استان در روز پنجشنبه را مربوط به شهرستان های جاجرم و گرمه و به ترتیب 13.4 و 9.5 میلی متر عنوان کرده است.

فرماندار شهرستان گرمه در گفت و گوی تلفنی با ایرنا گفت: بارش شدید باران در این شهرستان که بعضا به صورت تگرگ بود، موجب بروز سیلاب در منطقه ˈخمبی و سرایˈ و تخریب بخشی از عرصه های کشاورزی و مزارع این ناحیه شده است.

ˈعلی محمدزادهˈ افزود: همچنین این بارندگی ها موجب جاری شدن سیلاب در رودخانه فصلی شهر ˈایورˈ و آب افتادگی شماری از خانه های مسکونی شهر ˈدرقˈ شد.

وی گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی و اعلام آماده باش ستاد بحران شهرستان، دستگاه های مرتبط در زودترین زمان وارد عمل شده و با اعمال مدیریت بر اوضاع، از بروز خسارات بیشتر جلوگیری کردند.

شهرستان 25 هزار نفری گرمه در 170 کیلومتری جنوب غربی بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد.

با وجود تماس های چندباره خبرنگار ایرنا با فرماندار شهرستان جاجرم، برای اطلاع از خسارات احتمالی بارندگی و سیلاب در این شهرستان، ˈعلی اکبر محبیˈ پاسخگوی تلفن خود نبود.

هواشناسی خراسان شمالی میزان بارش امروز در شهرستان بجنورد را 4.8، شیروان 2.7، اسفراین 2.2، مانه و سملقان 4.5 و منطقه یکه سعود مرکز بخش مرزی جرگلان از توابع شهرستان راز و جرگلان را 5.1 میلی متر عنوان کرده است. ک/3

626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.