دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۰۹

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری بعدازظهر یکشنبه در دیدار با مدیران گمرکات استان بوشهر به نقش بسیار مهم گمرک…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری بعدازظهر یکشنبه در دیدار با مدیران گمرکات استان بوشهر به نقش بسیار مهم گمرک در اقتصاد کشور اشاره کرد و اظهار داشت: بیشتر گمرکات در نظام اقتصادی جهان در حوزه دریا هستند.

وی با اشاره به نقش بسیار مهم ساختار مدیریتی قوی گمرک در توسعه اقتصادی، اضافه کرد: گمرک به عنوان نخستین محل برای صادرات و آخرین محل برای واردات محسوب می‌شود که نقش مهمی در اقتصاد دارند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مالیات از مهمترین بخش‌های تامین بودجه در کشورهای پیشرفته است، ادامه داد: دقت بالای سیستم‌های نظارتی و تکریم ارباب رجوع باعث پیشرفت امور در سطح کشور می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از سیستم‌های نوین و فناوری‌های روز در گمرکات، خاطرنشان ساخت: در دنیای فناوری‌ها هستیم و با استفاده از فناوری‌های مناسب می‌توانیم دقت را بالا ببریم و خطاها را کاهش دهیم.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری با تاکید بر لزوم ارتقا و توسعه گمرکات استان بوشهر در عرصه‌های زیرساختی، بیان داشت: ایجاد بنادر جامع در عرصه کرانه‌ای و پس کرانه‌ای از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی همچنین به اهمیت بالای توسعه فضاهای میدانی گمرک اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: افزایش جذب کالا برای رونق فعالیت‌های صادراتی و وارداتی از دیگر نیازهای استان بوشهر است.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم افزایش حجم معادلات بازرگانی استان با ایجاد موارد انگیزشی، گفت: ایجاد بازارهای خددماتی برای استفاده مردم استان بوشهر از این کالاها بدون پرداخت مالیات نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *