دوشنبه، ۱۴ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه دهقانی عصر دوشنبه در جمع بانوان کارآفرین بوشهر اظهار داشت: بانوان نقش بسیار مهمی در توسعه و پیشرفت…

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه دهقانی عصر دوشنبه در جمع بانوان کارآفرین بوشهر اظهار داشت: بانوان نقش بسیار مهمی در توسعه و پیشرفت جامعه دارند و باید تلاش شود تا زمینه حضور گسترده بانوان در عرصه‌ها و حوزه‌های مختلف فراهم شود.

وی از راه‌اندازی بازارچه خوداشتغالی زنان در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: این بازارچه در پنج استان بوشهر راه‌اندازی خواهد شد که استان بوشهر نیز به عنوان یکی از این استان ها انتخاب شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر از راه‌اندازی این بازارچه در نیمه دوم سال جاری خبر داد و بیان داشت: برای راه‌اندازی بازارچه خوداشتغالی زنان در پن استان کشور تفاهم‌نامه‌ای بین دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری امضا شده است.

ایجاد بانک اطلاعاتی زنان کارآفرین و حوزه فعالیتی

وی ادامه داد: یکی از کارهای بسیار مهمی که در دستور کار دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور قرار دارد، ایجاد بانک اطلاعاتی از زنان کارآفرین و حوزه فعالیت‌های آنان است که در سال جاری به مرحله اجرا درمی‌آید.

دهقانی از جذب رسمی نیرو برای انجمن زنان مدیر و کارآفرین در نقاط مختلف کشور خبر داد و اذعان داشت: سازماندهی زنان کارآفرین استان در قالب این انجمن انجام می‌شود که همایش‌ها و جشنواره‌های متعددی را نیز به همین منظور برگزار می‌کنند.

وی از تلاش برای ایجاد انجمن زنان کارآفرین در حوزه کشاورزی خبر داد و افزود: اجرای طرح جامع ارتقای توان مدیریتی ویژه مدیران و کارشناسان امور بانوان و خانواده استانداری‌ها و فرمانداری‌ها را نیز در دستور کار داریم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر تصریح کرد: طرح تقویت کانون‌های فرهنگی و اجتماعی زنان استان بوشهر نیز از دیگر طرح‌های بسیار مهمی است که در دستور کار داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.