یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۲۴

حجت اله یارمحمدی در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با ضرورت ایجاد بازارچه صنایع دستی در بروجرد اظهار داشت: به دلیل تنوع…

حجت اله یارمحمدی در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با ضرورت ایجاد بازارچه صنایع دستی در بروجرد اظهار داشت: به دلیل تنوع هنرهای دستی و توسعه و فراگیری این صنایع در بین هنرمندان بروجردی ساماندهی این قشر یک ضرورت بوده که در حال پیگیری است.

وی افزود: همچنین نداشتن مکان مناسب برای تولید و عرضه صنایع دستی یکی از مشکلاتی است که جامعه هنری شهرستان با آن مواجه هستند.

یارمحمدی تصریح کرد: لذا به منظور بررسی مشکلات هنرمندان بروجردی تا کنون با حضور علاء الدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و شهردار بروجرد و مسئولین امر کارگروهی برای رسیدگی به مشکلات و ایجاد بازارچه صنایع دستی در بروجرد تشکیل شده است.

یارمحمدی ادامه داد: در این کارگروه یک طرح اولیه برای جانمایی این بازارچه ارائه شده و تا رسیدن به نتایج مطلوب و راهکارهای بهتر و کاهش مشکلات هنرمندان بروجردی پیگیر این موضوع هستیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد افزود: مقرر شده در این بازارچه تعداد 120کارگاه صنایع دستی با حضور بیش از 300 هنرمند بروجردی ایجاد شود.

وی تاکید کرد: با ساماندهی هنرمندان بروجردی و ایجاد بازارچه صنایع دستی می توان انگیزه تولید را در بین هنرمندان بالا برده و باعث اشتغالزایی و رونق کسب و کار در شهرستان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.