سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۰۴

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی فرابورس ایران، بهنام محسنی افزود: برای نخستین بار در ایران دو مخترع مالکیت اختراع خود را با…

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی فرابورس ایران، بهنام محسنی افزود: برای نخستین بار در ایران دو مخترع مالکیت اختراع خود را با موضوع ˈاستارتر هوشمند دیجیتال ضد سرقت خودرو ˈ به صورت یکجا و به روش مذاکره در بازارفرابورس واگذار می کنند.

وی در خصوص این واگذاری صد درصدی و بی واسطه گفت: این اختراع به نرخ پایه هر ورقه 2میلیارد ریال توسط کارگزاری سهم آشنا به عنوان عرضه کننده در بازار فرابورس کشف قیمت می شود؛ ضمن این که با این عرضه همزمان دستورالعمل سپرده گذاری و معامله اوراق بهادار مبتنی بر دارایی فکری (مصوب 21دی ماه 92) و دستورالعمل معاملات مبتنی بر مذاکره اوراق بهادار(مصوب 27فروردین 90) اجرایی می شود.

محسنی با اشاره به این که اصالت گواهی اختراع و صلاحیت فنی آن به ترتیب توسط اداره کل مالکیت صنعتی و پارک فنآوری پردیس تایید شده تصریح کرد: حداقل سپرده شرکت در این مذاکره، 60 میلیون ریال و مهلت ارائه فرم تکمیل شده درخواست شرکت در این مذاکره به فرابورس حداکثر تا پایان وقت اداری سه شنبه 30 اردیبهشت است.

وی افزود: شرکت فرابورس درخواست های حضور در مذاکره را حداکثر تا پایان وقت اداری یک شنبه 4 خرداد ماه 93 برای کارگزار عرضه کننده ارسال می کند.

این مقام مسوول توضیح داد: همچنین طبق این ماده کارگزار عرضه کننده پس از دریافت اطلاعات متقاضیان طی 2روزکاری باید بهترین متقاضی را انتخاب و پس از عقد تفاهم نامه فروش اوراق بهادار مبتنی بر دارایی فکری از طریق بازار فرابورس، وی را برای شرکت در عرضه یکجا به فرابورس معرفی کند.

محسنی تاکید کرد: اطلاعات ارائه شده در خصوص دارایی فکری مورد واگذاری، تنها در راستای شفافیت اطلاعاتی بوده و به منزله تایید ،تضمین و یا توصیه و سفارشی در مورد آن از سوی شرکت فرابورس ایران نیست.

وی اظهارداشت: همچنین پرداخت 20 درصد ارزش کل معامله به صورت نقد و ارائه یک فقره چک به تاریخ سررسید 15تیر 93 بابت مابقی ثمن معامله طی 5روز کاری پس از انجام معامله از شروط قابل احراز جهت شرکت در این مذاکره عنوان شده است.

به گفته محسنی ارایه فرم تسویه وجه تکمیل شده توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی طی 5 روز کاری پس از انجام معامله به فرابورس، از دیگر شرایط حضور در این مذاکره در نظر گرفته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: راه اندازی بازار دارایی فکری همکاری چند جانبه ای میان سازمان بورس و اوراق بهادار، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اداره کل مالکیت صنعتی ، فرابورس و سایر موسسات ،نهادها ، متخصصین و فعالان این حوزه بوده است.

متقاضیان برای اطلاعات بیشتر می توانند به نشانیwww.ifb.ir در بخش بازار دارایی فکری (فهرست اوراق قابل مذاکره) مراجعه فرمایند. همچنین در روزهای آینده سایت www .ipxi.ir در دسترس متقاضیان بازار دارایی فکری قرار می گیرد.

اقتصام(1)** 9141 **1561

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.