شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۰۶

به گزارش ایرنا، از حدود ده روز قبل صنف طلا فروشان در اعتراض به نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده، فروشگاههای خود…

به گزارش ایرنا، از حدود ده روز قبل صنف طلا فروشان در اعتراض به نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده، فروشگاههای خود را به صورت تعطیل یا نیمه تعطیل درآوردند.

در روزهای گذشته جلسات متعدد با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی ، معاون برنامه ریزی استانداری اصفهان، مسوولان اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان، رییس اتاق اصناف اصفهان و رییس صنف طلا فروشان برای حل این مشکلات برگزار شد.

ˈعباسعلی بصیرتˈ رییس اتاق اصناف اصفهان بعد از ظهر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نتیجه این مذاکرات امضا تفاهمنامه ای برای حل مشکلات تمام اصناف در این زمینه است.

وی افزود: بر اساس این تفاهمنامه تمام اصنافی که شامل بند الف و ب (عمده فروشان و شرکت ها) می باشند، در صورتی که تا پایان خرداد سالجاری اظهار نامه مالیاتی خود را تحویل دهند، جریمه های سال 92 آنها بخشیده خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در این تفاهمنامه مقرر شده که مالیات سال 92 اصناف شامل بند الف و ب (عمده فروشان وشرکت ها) نیز تعدیل شود.

رییس اتاق اصناف شهرستان اصفهان با بیان اینکه دو هزار واحد صنفی طلا فروشی در اصفهان وجود دارد، تصریح کرد: بازار اصفهان از پیش از ظهر امروز به حالت عادی بازگشت.

به گزارش ایرنا، با توجه به احکام مقرر در تبصره 2 ماده 117 قانون برنامه پنجم توسعه و بند (ط) تبصره 9 قانون بودجه سال 1393 کل کشور نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 93، هشت درصد تعیین شد که 5.3 درصد مالیات و 2.7 درصد آن عوارض است.

بر این اساس از ابتدای سال 1393 مؤدیان مشمول اجرای قانون مکلف هستند در کلیه مبادلات فی ما بین (عرضه کالاها و خدمات) مالیات و عوارض ارزش افزوده را به نرخ هشت درصد 5.3 درصد مالیات و 2.7 درصد عوارض در صورتحساب های صادره درج و از خریداران وصول و برابر مقررات به حسابهای تعیین شده سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.

ت/7135/ 607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *