سه شنبه، ۰۸ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۳

‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک گفت: مادامی که سیاست‌های اقتصادی دولت تثبیت نشود بازار مسکن از رکود خارج نخواهد شد. محمود نوروزی در…

‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک گفت: مادامی که سیاست‌های اقتصادی دولت تثبیت نشود بازار مسکن از رکود خارج نخواهد شد.

محمود نوروزی در گفت‌و ‌با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، با بیان این مطلب اظهار کرد: بازار مسکن در نیمه نخست امسال نه تنها از نظر تعداد معاملات بلکه از نظر افزایش قیمت نیز رشد نداشته است.

وی با بیان اینکه رکود مشابه اکثر صنوف در بازار مسکن هم به چشم می‌خورد، گفت: پیش‌بینی می‌شود این رکود در نیمه دوم سال و تا بهمن ماه نیز ادامه داشته باشد.

نوروزی تثبیت سیاست‌های اقتصادی دولت را به عنوان یکی از مؤلفه‌های خروج از رکود در این بخش دانسته و اظهار کرد: تثبیت سیاست‌های اقتصادی دولت برای سرمایه‌گذاران در هر رسته صنفی، منجر به ایجاد بازار امن می‌شود.

نائب رئیس اتاق اصناف اراک تصریح کرد: زمانی که سیاست‌های اقتصادی دولت در بخش مسکن ثابت شود به تبع آن، این بخش از رکود خارج خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل نامشخص بودن این سیاست‌ها، سرمایه‌گذاران سردرگم هستند و نگرانی‌ها از بابت ورود به این بازار و عدم حمایت دولت از انبوه‌سازان همچنان وجود دارد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک خاطرنشان کرد: مادامی که ثبات اقتصادی در این بخش ایجاد نشود سرمایه‌گذار، سرمایه‌های خود را در این بخش وارد نخواهد کرد و در بخش‌های کاذب سرمایه‌گذاری می‌کند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.