جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامرضا شفیع زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: امام راحل با تحقق انقلاب…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامرضا شفیع زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: امام راحل با تحقق انقلاب اسلامی ایران، اسلام را احیا و به دنیا عرضه کرد.

وی همچنین با بیان اینکه امام راحل روح معنویت را در ملت ایران بیدار و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند، اظهارداشت: همواره باید مراقب بود شبیخون فرهنگی دشمنان روح معنویت را از ملت و جوانان نگیرد.

امام جمعه موقت رشت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 15 خرداد، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: همه مدیون شهدای والامقام، خانواده معظم شهیدان و ایثارگران هستند و باید در حفظ آرمان های این عزیزان و ولایت و رهبری برای اعتلای هرچه بیشتر جمهوری اسلامی تلاش کرد.

وی در ادامه به اهمیت ماه پربرکت شعبان اشاره کرد و افزود: سه ماه مبارک رجب، شعبان و رمضان فصل عبادت و بندگی است و انسان باید از برکات فراوان این سه ماه با عظمت بهره مند شود.

شفیع زاده اظهارداشت:  این روزها و شب های با عظمت ماه شعبان فرصتی است تا با روزه گرفتن به حد توان و ممارست در اقامه نماز شب و خودسازی خود را آماده استقبال از ماه مبارک رمضان کرد.

وی همچنین بر لزوم رعایت تقوای الهی در جامعه اشاره کرد و گفت: تقوا اساس کرامت، ریشه شرافت، خمیرمایه سعادت و کلید خیر دنیا و آخرت است.

خطیب جمعه رشت اذعان داشت: در حقیقت مصالح بنای خانواده و جامعه افراد هستند، اگر فرد فرد انسان ها دارای روح تقوا باشند، خانواده ای سالم و جامعه ای برین خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: اهل تقوا دارای سیرتی زیبا، صورتی الهی و ملکوتی همراه با حسنات اخلاقی هستند.

شفیع زاده یادآور شد: هیچ فرد و خانواده و جامعه ای نزد خداوند با ارزش تر از اهل تقوا نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.