پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۴

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگارانبه نقل ازخبرگزاری فرانسه؛ این در حالی است که مسئولیت این حمله را یک سازمان دیگری به عهده گرفته…

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگارانبه نقل ازخبرگزاری فرانسه؛ این در حالی است که مسئولیت این حمله را یک سازمان دیگری به عهده گرفته است.
روز دوشنبه چندین بمب در اطراف کاخ ریاست جمهوری کار گذاشته شده بود و دو افسر در حالی که تلاش می کردند آنها را خنثی کنند، کشته شدند.
این مسئول امنیتی اعلام کرد این چهار مظنون به یکی از خطرناک ترین گروه های تکفیری به نام انصار بیت المقدس تعلق دارند و اکنون تحت بازداشت قرار گرفته اند.
این منبع افزود سه نفر از این افراد سحرگاه امروز در حومه هلوان در جنوب پایتخت مصر بازداشت شدند و نفر چهارم نیز در محله شهرک نصر بازداشت شد.
انصار بیت المقدس که پایگاه آن در سینا قرار دارد، بعد از برکناری محمد مرسی رئیس جمهور اسلامگرای مصر در ماه ژوئیه سال 2013، مسئولیت حملات زیادی را علیه نیروهای امنیتی مصر به عهده گرفته است.
 مقامات مصری تاکید می کنند این سازمان به اخوان المسلمین، حزب محمد مرسی وابسته است که در ماه دسامبر به عنوان یک حزب تروریستی اعلام شد و اعضای آن تحت تعقیب قرار گرفته اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.