شنبه، ۱۲ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۳

معاون گردشگری میراث فرهنگی لرستان گفت: امسال بیش از 450 هزار گردشگر از استان بازدید کردند. دیانوش چراغی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری…

معاون گردشگری میراث فرهنگی لرستان گفت: امسال بیش از 450 هزار گردشگر از استان بازدید کردند.

دیانوش چراغی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، بیان کرد: 6 ماهه اول امسال قریب 450 هزار نفر در استان اقامت داشتند که نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش ماندگاری داشتیم.

وی اضافه کرد: این افزایش ماندگاری به خاطر تعامل خوبی بوده که با سایر دستگاه‎ها و در رأس آنها استانداری و فرمانداری داشته‎ایم. هم‌چنین ساماندهی بعضی از سایت‎های گردشگری مانند گهر نیز در این مهم مؤثر بوده است.

چراغی با اشاره به ساماندهی آبشار بیشه گفت: این کار با همکاری دهیاری بیشه و روستای پسیل و فرمانداری خرم‎آباد صورت گرفت و در این کار پیگیری‎های اداره کل میراث فرهنگی نیز تأثیرگذار بوده است.

معاون گردشگری میراث فرهنگی لرستان افزود: هم‌چنین اقدامات فرهنگی از جمله توزیع کاتالوگ، بروشور و سی‎دی معرفی آثار و مناطق گردشگری در افزایش گردشگری منطقه بی‌تأثیر نبوده است.

وی به برگزاری جشنواره اقوام ایرانی، سال آینده در استان اشاره کرد و گفت: اگر اعتبار این همایش تأمین شود حتماً برگزار می‎شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.