سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۹

به گزارش ایرنا، فرماندار سیریک سه شنبه درحاشیه بازدید سرمایه گذاران طرح توسعه سواحل مکران از این شهرستان گفت: سیریک به لحاظ موقعیت…

به گزارش ایرنا، فرماندار سیریک سه شنبه درحاشیه بازدید سرمایه گذاران طرح توسعه سواحل مکران از این شهرستان گفت: سیریک به لحاظ موقعیت جغرافیایی و برخورداری از شرایط مناسب ساحلی و دریایی برای توسعه بخش گردشگری و توریسم و صادرات و واردات با توجه به نزدیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس می تواند ضمن رونق کسب و کار و اشتغالزایی شرایط مناسبی اجتماعی و فرهنگی برای شکوفایی اقتصادی بوجود خواهد آمد.

ˈسعید الله مبارکیˈ افزود: با توجه به وجود بنادر و اسکله های محتلف صیادی و تجاری در نقاط مختلف سواحل شهرستان و برخورداری سواحلی بکر با چشم اندازه های طبیعی با ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری در این حوزه به طور قطع سیریک در آینده ای نزریک شاهد رشد و شکوفایی و پذیرای مهمانانی فراوانی از نقاط مختلف داخل و خارج خواهد داشت.

امیر دریادار دوم ˈسید داوود آل احمدˈ یکی از سرمایه گذاران سواحل مکران در بازدید از سواحل شهرستان سیریک گفت: با توجه به شرایط و موقعیت ژئوپلتیکی و استراتژیکی و ظرفیت های ملی برای طرح توسعه سواحل مکران می تواند تاثیرات شگرفی را در حوزه اقتصادی و اشتغالزایی داشته باشد.

دریادار آل احمد افزود: توسعه ملی طرح سواحل مکران شامل ابعاد گوناگون فرهنگی، اجتماعی، دفاعی، نظامی و اقتصادی است که هر یک از بخش های توسعه بر یکدیگر تاثیرگذار و در روند شکوفایی منطقه شرق استان هرمزگان تاثیرشگرفی بوجود خواهد آورد.

وی اضافه کرد : شهرستان سیریک می توانند با توجه به پتانسیل های بالقوه ای که در بخش گردشگری و توریسم برخوردار می باشد بعنوان دروازه طرح توسعه سواحل مکران مد نظر قرار بگیرد و نیروی دریایی نیز متعهد به اجرای ماموریت های خود با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در منطقه شرق کشور است. ک/3

7195/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.