پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۳۵

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ضمن…

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ضمن دیدار با پژوهشگران این دانشکده، از دستاورد جدید آن‌ها – دستگاه توکامک (خورشیدک) البرز – بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دستگاه توکامک البرز ساخته پژوهشگران انرژی و فیزیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر است که با هدف ایجاد ساختاری برای وقوع گداخت هسته‌ای ساخته شده و دستگاه مولد انرژی است.

این دستگاه دارای ظرفیت 70 میلی فاراد و سه کیلو ولت است. چشم‌انداز توکامک‌ها این است که در 30 سال آینده به تولید انرژی الکتریسیته برسد؛ چراکه در حال حاضر امکان تولید الکتریسیته بصورت مقرون به صرفه از طریق توکامک‌ها وجود ندارد و باید کارهای بیشتری در جهت پایدارتر شدن پلاسماها انجام شود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم علیرضا رهایی رئیس دانشگاه امیرکبیر، رضا امراللهی رئیس دانشکده مهندسی فیزیک و انرژی این دانشگاه و حسن غفوری‌فرد عضو هیأت علمی دانشکده برق دانشگاه امیرکبیر و نماینده پیشین مجلس نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.