پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۵۲

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل شیلات استان کرمانشاه در بازدید حجتی از مرحله اول پروژه شیلات شهدای قصرشیرین گفت: هم اکنون در این…

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل شیلات استان کرمانشاه در بازدید حجتی از مرحله اول پروژه شیلات شهدای قصرشیرین گفت: هم اکنون در این مجتمع 14 هزار و 500 تن ماهی تولید می شود.

ˈکیومرث شهبازیˈ افزود: با توجه به تنوع اقلیمی، امکان پرورش گونه های آبزیان گرمابی، قزل آلا و ماهیان خاویاری را داریم و در کشور تنها استانی هستیم که در زمینه تکثیر میگوی آب شیرین توانمندی داریم و علاوه بر این تهیه پست لارو میگوی دیگر استان های کشور، در بخش تولید ماهیان زینتی نیز فعال می باشیم.

وی تصریح کرد: مجتمع شیلات قصرشیرین در مساحت هشت هزار و 500 هکتار در سه گام ایجاد شده که در مرحله اول این مجتمع با 64 مزرعه در مساحت 550 هکتار سطح مفید، سالیانه دو هزار و 500 تن ماهی با کیفیت تولید می شود.

شهبازی گفت: 99 درصد تولیدات این مجتمع از طریق مرزهای پرویزخان و شلمچه به عراق صادر می شود و پیش بینی می شود با استفاده از ادوات مکانیزه و برق رسانی، سطح تولید امسال به سه هزار تن برسد.

وی اظهار کرد: مرحله دوم این پروژه به مساحت دو هزار هکتار است که زیرساخت های آن آماده شده و فقط مشکل تخصیص آب آن مانده بود که در جلسه هفته گذشته معاونت برنامه ریزی کرمانشاه قرار بر این شد که آب آن از طریق سامانه سیروان تامین شود و مرحله سوم آن نیز به باغداری و توسعه باغات تخصیص داده شده است.

وی گفت: با مجتمع های گرمابی امکان تولید 55 هزار تن آبزیان را از اراضی زیردست سامانه گرمسیری داریم.

وی از برنامه های سال 93 را افزایش تولید آبزیان مجتمع شیلات شهدا به 18 هزار و 100 تن بیان کرد و گفت: همچنین درصددیم تولید استان را به 100 هزار تن برسانیم.

وی افزود: در سه سال گذشته 150 درصد از لحاظ تولید آبزیان در استان کرمانشاه رشد داشته ایم.

بازدید از پروژه باغ سه هزار هکتاری قصرشیرین، سد مخزنی شماره یک این شهرستان و بازدید از طرح های کشاورزی و تولیدی شهرستان گیلانغرب از دیگر برنامه های سفر یک روزه حجتی به استان کرمانشاه بود.ک/3

707/567

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.