سه شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۰۵

به گزارش خبرنگار ایرنا ، فرداد احمدزاده مسئول واحد بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: این اقدام با همکاری 56 بازرس…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، فرداد احمدزاده مسئول واحد بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: این اقدام با همکاری 56 بازرس و در 29 هزار و 471 مورد بازرسی انجام گرفت.

وی بر توجه ویژه دست اندرکاران این عرصه بر تامین سلامت روحی و روانی شاغلان محیط های کار تاکید کرد و افزود: محیط های کار، به ویژه کارخانه ها با مسایل سایکولوژیک بسیاری مواجه بوده و لازم است فرهنگ سلامت در این جنبه نیز در محیط های کاری ارتقاء یابد.

وی همچنین در خصوص شعار سال بهداشت حرفه ای با محوریت مواد شیمیایی و نقش غیرقابل انکار این موارد در زندگی بشر، اظهار کرد: مواجهه با مواد شیمیایی تنها به مسمومیت ها محدود نمی شود و محیط زیست نیز بسیار تحت الشعاع مضرات این مواد قرار میگیرند و شناسایی و طبقه بندی این موارد، از جمله برنامه های پیش روی واحد بهداشت حرفه ای در سال جدید است که علاوه بر امکان کنترل، راهنمای مناسبی برای کارگران و عموم مردم خواهد بود.

مدیرگروه بهداشت حرفه ای دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز، تصریح کرد: تاکنون بیش از 85میلیون ماده شیمیایی در دنیا به ثبت رسیده است که از این تعداد، یک هزار و 670مورد خطرناک بوده و سالانه هزار تا دو هزار ماده دیگر نیز به این تعداد افزوده می شود.

دیگر برنامه این گردهمایی، ارائه گزارش عملکرد واحد بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در طول یک سال گذشته بود که توسط زهرا مومنی، کارشناس بهداشت حرفه ای دانشگاه ارائه شد.

وی جذب نیروهای بهداشت حرفه ای در 55بیمارستان استان را از جمله اقدامات مهم این واحد در سال 92 عنوان کرد و گفت: در زمینه جذب نیروی بهداشت حرفه ای در بیمارستان ها، دانشگاه علوم پزشکی شیراز به رتبه نخست کشور دست یافته است.

مومنی اجرای برنامه بهداشت برای قالیبافان استان فارس، جذب نیروهای بهداشت حرفه ای در کارگاه های بالای 25نفر، راه اندازی سامانه جامع اطلاعات فارغ التحصیلان بهداشت حرفه ای شاغل در صنایع استان، پیگیری برنامه بهداشت کشاورزی، استقرار کمیته های حفاظت فنی و بهداشت بیمارستان ها، تلاش برای کاهش و کنترل سیلیس آزاد، جیوه و سرب در محیط کار، شناسایی یک مورد استفاده از آزبست در استان و همسویی با برنامه جهانی حذف آزبست و اجرای برنامه های نظارت بر بیمارستان ها، هتل ها و آزمایشگاه های دولتی و خصوصی را از جمله برنامه های این واحد در سال 92 برشمرد.

در این برنامه از 25 برگزیده بهداشت حرفه ای استان فارس در سال 92، تقدیر شد.ک/2

677

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.