چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز سید رضا طباطبایی در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ورامین با اشاره به ضرورت نظارت بر بازار…

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز سید رضا طباطبایی در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان ورامین با اشاره به ضرورت نظارت بر بازار و برخورد با متخلفان و سودجویان این حوزه اظهار داشت: نظارت‌ها بر بازار باید به نحوی صورت بگیرد  تا سودجویان اجازه افزایش قیمت و اجحاف به مردم را نداشته باشند، در این راستا هماهنگی بین ادارت و نهادهای عضو ستاد تنظیم بازار امری ضروری و غیر قابل انکار است که باید مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد.

این مسئول با اشاره به اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها بیان کرد: اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید است و باید با تلاش مسئولن و مدیران در اجرای صحیح و دقیق فاز دوم هدفندی یارانه ها، شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی تحقق یابد.

اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی است

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت: اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها ضرورتی اجتناب ناپذیر در اقتصاد کشور محسوب می شود و لازم است تا تمامی مدیران دستگاه های اجرایی با عزم همگانی و مدیریت جهادی در اجرای هرچه بهتر این مرحله تلاش کنند.

وی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و متذکر شد: حرکت دولت یازدهم در راستای اقتصاد است که بخشی از آن در قالب مرحله دوم هدفمندی یارانه ها اجرا می شود زیرا با اصلاح قیمت ها و اجرای مرحله دوم برخی مشکلات برطرف می شود و طبق برنامه ریزی صورت گرفته با اصلاح قیمت ها، بخشی از منابع حاصله به بخش درمان، امنیت غذایی گروه های آسیب پذیر، حمایت از تولید و بهینه سازی انرژی اختصاص پیدا می کند که امیدواریم اثرات آن در زندگی مردم در کمترین زمان ممکن مشخص شود.

طباطبایی تأکید کرد: خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته از سوی مسئولین، بحث اجرایی شدن مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها به خصوص در زمینه افزایش قیمت حامل های انرژی به خوبی انجام شده و هیچ مشکلی در سطح شهرستان مشاهده نشده است.

بازرسی از 3100 واحد صنفی ورامین

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین نیز در این نشست با اشاره به رسیدگی به شکایات مردم در کمترین زمان ممکن بیان کرد: تلفن 124 برای پاسخگویی به شکایات شهروندان پیش بینی شده و در کمترین زمان پس از اطلاع شهروندان و بررسی تخلف، در صورت صحت ادعا پرونده تشکیل می شود.

حسن میرزایی افزود: طرح نظارت مستمر بر واحدهای صنفی شهرستان از سوی بازرسین این اداره و مجامع امور صنفی در تمامی ایام اجرا شده و طی آن بیش از سه هزار و 100 واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفتند.

هشدار به کم و گران فروشان

وی ادامه داد: با هماهنگیهای انجام شده، گشتهای مشترک با ادارات تعزیرات حکومتی، شبکه بهداشت و درمان و همچنین پلیس آگاهی نیز در سطح شهرستان فعال هستند و برای رسیدگی به موقع به تخلفات احتمالی و ایجاد زمینه مناسب برای تأمین مایحتاج عمومی مردم  اقدامات لازم صورت می پذیرد.

میرزایی اضافه کرد: این بازرسی ها با هدف کنترل قیمتها و مقابله با تخلفات احتمالی در بازار عرضه کالاهای پر مصرف صورت خواهد پذیرفت و بازرسیهای مشترک دستگاه های نظارتی و قضایی از واحدهای صنفی مرتبط با این امر تشدید خواهد شد.

وی از معرفی 238 واحد صنفی متخلف به اداره تعزیرات حکومتی ورامین خبر داد و یادآور شد: این واحدها به دلایلی نظیر کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور متخلف شناخته شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.