یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۶

به گزارش خبرنگار مهر، داریوش دیودیده صبح یکشنبه در نشستی با بازرسان این سازمان افزود: لازم است کنترل و نظارت هوشمند جای شیوه…

به گزارش خبرنگار مهر، داریوش دیودیده صبح یکشنبه در نشستی با بازرسان این سازمان افزود: لازم است کنترل و نظارت هوشمند جای شیوه های سنتی را در نظارت بر بازار بگیرد.

دیودیده اظهار داشت: افزایش بعد نظارتی، بازرسی های هوشمند و پربازده در محورهای خاص و ارتقای فرآیند استفاده از ابزارهای نوین، رویکرد مهم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در دولت یازدهم است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در سال جاری اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار دارد و تنها به برخوردهای تعزیری برای کاهش تخلفات صنفی اکتفا نمی شود.

دیودیده تاکید کرد: به طور قطع، فرآیندهای بازدارندگی و اصلاح بسیار مطلوب تر و اثرگذارتر از اعمال جرایم است و اعمال شیوه های خودکنترلی و اصلاحی نقش مهمی در کاهش تخلفات خواهد داشت.

وی با بیان اینکه کم رنگ شدن همکاری اتاق های اصناف با سازمان صنعت، معدن و تجارت موجب سوء استفاده متخلفین می شود، افزود: تعداد معدودی از صنوف در حق مصرف کنندگان اجحاف می کنند و این موضوع با دور شدن اتاق های اصناف از رسالت اصلی و کم کاری در حوزه وظایف نمود بیشتری خواهد یافت.

وی تصریح کرد: با همکاری و تعامل صنوف شاهد بازاری اسلامی در سطح استان خواهیم بود که باعث می شود بازرسی ها و ابزارهای برخورد و کنترل بازار به کمترین میزان برسد.

دیودیده همچنین اظهار داشت: طولانی شدن صدور رای در ارتباط با تخلفات صنفی و در برخی موارد کاهش شدید و معنادار جرایم در نظر گرفته شده برای تخلفات صنفی راه را برای ادامه روند صنوف متخلف هموار کرده است.

این مسئول همچنین با اشاره به هفته مقابله با بلایای طبیعی، از آغاز به کار اولین نانوایی دوگانه سوز در یاسوج خبرداد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.