شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۳:۴۹

با توجه به یکی از بندهای صورت جلسه سفر «محمد طاهری» مدیرعامل شرکت آبفای کرمان به راور، 3 کیلومتر از شبکه‌ی آبرسانی قدیم…

با توجه به یکی از بندهای صورت جلسه سفر «محمد طاهری» مدیرعامل شرکت آبفای کرمان به راور، 3 کیلومتر از شبکه‌ی آبرسانی قدیم راور بازسازی شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کویر، «ابراهیم تردست» مدیر امور آب راور با اعلام این خبر گفت: با توجه به خشکسالی‌های پی در پی و کاهش منابع زیرزمینی، امور آب شهرستان راور نسبت به بازسازی لوله‌های آزبست قدیم اقدام کرد.

وی افزود: با توجه به فرسودگی بخشی از شبکه که باعث افزایش اتفاقات آب هم‌چنین هدررفت آب شده بود، لوله‌های فرسوده از مدار خارج شدند و بازسازی کامل انجام شد.

مدیر امور آب راور ادامه داد: انشعابات فرسوده در کوچه‌های خیابان امام رضا 17 و18، کوچه‌های مسجد امام خمینی و هم‌جوار آن بازسازی شدند و با اجرای این عملیات از هدررفت آب به صورت صد در صد جلوگیری شد.

به‌گفته‌ی تردست، خشکسالی‌های چند سال اخیر برروی منابع آبی زیرزمینی تأثیر گذاشته و هر روز از میزان آنها کاسته می‌شود.

وی افزود: به همین علت دبی چاه شماره 2 این امور به عمق 180 متر، از 25 به 9 لیتر در ثانیه کاهش یافته است.

مدیر امور آب راور با تأکید بر صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از اسراف توسط همه آحاد جامعه خاطرنشان کرد: همه‌ی شهروندان باید صرفه‌جویی در مصرف آب را سرلوحه کار قرار دهند و امید می‌رود با همراهی تک تک افراد جامعه بتوانیم از بحران کم‌آبی عبور کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.