پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۵۲

به گزارش خبرنگار مهر، علی منتظری عصر چهارشنبه در جمع مدیران استان افزود: سهم تولید (30 درصد) در فاز نخست هدفمندی یارانه ها…

به گزارش خبرنگار مهر، علی منتظری عصر چهارشنبه در جمع مدیران استان افزود: سهم تولید (30 درصد) در فاز نخست هدفمندی یارانه ها در اختیار تولید کنندگان قرار نگرفت.

وی اظهارداشت: با پرداخت سهم تولید بازسازی و نوسازی صنایع میسر و  مصرف سوخت بهینه می شد بنابراین در مرحله نخست هدفمندی یارانه ها این مهم تحقق پیدا نکرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت:  با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها تولید کنندگان عملا یک مرحله (بازسازی و نوسازی صنایع ) را از دست داده اند و این فشار زیادی را به تولیدکنندگان وارد می کند.

وی افزود: در این مدت تولید کنندگان با سیاست انقباضی بانک ها نیز  مواجه شدند، این سیاست باعث شد عملا حمایت های لازم از حوزه تولید صورت نگیرد.

منتظری اظهارداشت: علاوه بر این تولید کنندگان برای تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی با افزایش نرخ ارز و گرانی مواد اولیه مواجه شوند.

وی اذعان داشت: در اجرای فاز نخست هدفمندی یارانه ها همگان همراهی خوبی از سوی تولید کنندگان شاهد بودند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تصریح کرد: در راستای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها سهم تولید ( 30 درصد ) در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد.

وی یادآورشد: سیاست بانک ها در اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی باید به نحوی باشد که تولیدکنندگان بتوانند تسهیلات مورد نیاز خود را به آسانی دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.