سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۷:۲۹

مرتضی تمجیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پوشش نوآموزان در دوره پیش دبستانی، به مدت یک سال…

مرتضی تمجیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پوشش نوآموزان در دوره پیش دبستانی، به مدت یک سال انجام می شود و این نوآموزان پس از آمادگی وارد کلاس های درس مدارس می شوند.

وی یادآورشد: سال تحصیلی 92-93 از کل نوآموزانی که واجد شرایط این دوره ها بودند، 53 درصد تحت پوشش قرار گرفتند.

تمجیدی ادامه داد: پوشش نوآموزان دوره آمادگی یک سالهˈ پیش دبستانیˈ استان زنجان در سال تحصیلی جاری نسبت به میانگین کشوری 13 درصد بیشتر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: با توجه به اینکه بافت روستایی در این استان زیاد است، 80 درصد مدارس این استان در دوره ابتدایی و در روستاها قرار دارد.

تمجیدی بابیان اینکه پوشش نوآموزان دوره آمادگی یک ساله پیش دبستانی باید 100 درصد باشد افزود: با توجه به این که عده ای از نوآموزان بنا به دلایلی نمی توانند در دوره های پیش دبستانی حضور داشته باشند، هر سال برای این عده، دوره یک ماهه برگزار شده و آنان با آمادگی وارد کلاس درس می شوند.

وی خاطرنشان کرد: شهریور امسال یک هزارو 820 نوآموز از این دوره ها بهره مند خواهند شد.

تمجیدی تاکید کرد: دوره پیش دبستانی، مهارت های اجتماعی کودکان را افزایش داده و ضمن اینکه نوآموزان در مراکز پیش دبستانی، به یادگیری و تجربه می پردازند، روش های ارتباط با دیگران را هم یاد می گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: اجرای صحیح دوره پیش دبستانی، قوه ابتکار و اعتماد به نفس کودک را ارتقا داده و زمینه را برای افزایش مهارت های اجتماعی نوآموز فراهم می سازد.

تمجیدی افزود : با توجه به اهمیت این دوره، انتظار می رود اولیای دانش آموزان توجه بیشتری نسبت به این مقوله داشته باشند و زمینه را برای شرکت فرزندان خود در کلاس های پیش دبستانی فراهم کنند.

وی تاکید کرد : تحقیقات محققان علوم تربیتی حاکی از آن است، کودکانی که دوره پیش دبستانی را گذرانده اند، درمحیط دبستان سازگاری اجتماعی و عاطفی بیشتری از خود نشان داده، مستقل تر، مسوولیت پذیرتر، فعال تر و با نشاط تر از کودکانی هستند که در این دوره ها شرکت نداشته اند.

7325/596

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.