شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۳۸

یدالله مرادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگارایرنا با اشاره به اهمیت اصلاح شیوه زندگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و خودداری…

یدالله مرادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگارایرنا با اشاره به اهمیت اصلاح شیوه زندگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و خودداری از اسراف در آموزه های دینی رقابت نادرست در انجام آیین های ختم و عروسی و انجام برخی هزینه های اضافی را از جمله آسیب های برگزاری این آیین ها ذکر کرد.

وی با بیان این که ارسال پیامک تسلیت به صورت گسترده، راه اندازی کاروان های بزرگ آیین های ختم از بیمارستان تا بهشت زهرا، نوع پذیرایی از مهمانان از زیاده روی هایی است که نیازمند اصلاح است.

این استاد دانشگاه استفاده از بنرهای بزرگ در گوشه گوشه شهر برای تسلیت چهره این روزهای مرکز شهر را نازیبا کرده است.

مرادی بیان کرد: برگزاری آیین های عروسی با هزینه های هنگفت در تالارهای پرزرق و برق با ده ها هزینه اضافی نه تنها باعث بالا رفتن سن ازدواج جوانان می شود بلکه زمینه دور شدن از ارزش های اصیل اسلامی یعنی اعتدال و میانه روی را فراهم می کند.

وی با یادآوری محوریت اصلاح فرهنگی در سخنرانی ابتدای سال 93 مقام معظم رهبری در مشهد مقدس ابراز داشت: هر ایرانی با برداشتن یک گام به سوی اصلاح فرهنگ می تواند نقش اثرگذاری در تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان راهبرد کلان اقتصاد ایران اسلامی بردارد.

8143/671

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.