دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۶:۰۸

صادق نجفی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به سپری شدن چند دهه از ساخت واحدهای مسکونی در شهرک امام خمینی (ره)،…

صادق نجفی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به سپری شدن چند دهه از ساخت واحدهای مسکونی در شهرک امام خمینی (ره)، اظهار کرد: تحول و تجدید نظر اساسی در این منطقه شهری ضروری است.

وی با بیان اینکه آغاز پروژه های عمرانی در شهرک امام(ره) بر افزایش ارزش این منطقه تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت، گفت: رفاه و نوسازی همراه با ارزش افزوده املاک شهرک امام(ره) از پیامدهای مثبت همکاری برای تغییرات بنیادین در این حوزه خواهد بود.

نجفی افزود: در این راستا شهرداری تبریز حاضر است با مشارکت شهروندان ساکن در این شهرک و تسهیل در روند صدور پروانه های لازم، در قالب تجمیع بلوک ها و توسعه فضای سبز، زمینه تحول اساسی شهرک امام خمینی (ره) و تبدیل آن را به منطقه سزاوار شهروندان این شهرک فراهم کند.

شهردار تبریز با تاکید بر این که این شهرک قدیمی امروز با داشتن ظاهر نازیبا و وسعت زیاد، بخش مهمی از فضای شهر را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: بازنگری در بافت های فرسوده و سکونتگاه هایی که تاثیر سوء در جلوه های شهر دارند، دغدغه مهم شهرداری تبریز است.

نجفی با بیان این که استحکام، کارایی و زیبایی بلوک های این شهرک، در طول سال ها، به طور یقین کاهش یافته و این امر می تواند زنگ خطری برای مواقع بحران باشد، افزود: تصور این که در صورت بروز بحران، انبوه بلوک های این منطقه وسیع، چقدر می تواند خطرآفرین و تهدیدساز باشد، کافی است تا ساکنان این شهرک، قبل از وقوع هر حادثه ای، در ساختار سکونتگاه خود تجدیدنظر کنند.

7233/587

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.