یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۰

تيم ملي فوتبال کاستاريکا نمايش خيره کننده اي در جام جهاني 2014 برزيل داشته است. اين تيم در هر دو بازي خود برابر…

تيم ملي فوتبال کاستاريکا نمايش خيره کننده اي در جام جهاني 2014 برزيل داشته است. اين تيم در هر دو بازي خود برابر تيم هاي قدرتمند اروگوئه و ايتاليا به پيروزي رسيد و با 6 امتياز صعود خود را به دور بعد نهايي کرد. اين در حالي است که تا قبل از آغاز اين رقابت‌ها کسي شانسي براي صعود اين تيم قائل نبود.

نمايش خوب کاستاريکا کارمندان دوپينگ فيفا را به شک انداخته است. بر اساس گزارش روزنامه گاتزتا دلو اسپورت ايتاليا از 5 بازيکن کاستاريکا آزمايش دوپينگ گرفته شده و قرار است که از دو بازيکن ديگر هم آزمايش گرفته شود. ديگو آرماندو مارادونا از اين اقدام فيفا به شدت ناراحت است و فدراسيون بين المللي فوتبال فيفا را به جانبداري از تيم هاي بزرگ متهم کرد.

ال ديگو گفت: اين تصميم فيفا مخالف قوانين و مقررات است. فيفا چنين کاري را مي کند چرا که اسپانسرها در صورت عدم صعود تيم هاي بزرگي چون ايتاليا به دور بعد حاضر نخواهند شد پولي پرداخت کنند. فيفا چنين کاري را مي کند چرا که کاستاريکا معادلات را به هم ريخته و تيم هاي بزرگ را اذيت کرده است. قانون تنها اجازه مي دهد که از هر تيمي دو بازيکن مورد آزمايش قرار گيرند. به خوبي چنين چيزهاي را مي دانم چرا که خودم آن را تجربه کرده ام. اصلا تا الان نديده ام که هفت بازيکن مورد تست دوپينگ قرار گيرند.

تيم ملي فوتبال کاستاريکا در گروهي که تيم هاي بزرگي چون انگليس، اروگوئه و ايتاليا در آن حضور دارند به راحتي با دو پيروزي پياپي جواز صعود به دور بعد را به دست آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.