سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۱

هفته‌نامه کيکر در تازه‌ترين شماره خود که دوشنبه (امروز) منتشر شد، به وضعيت گلزني در جام جهاني پرداخته است و بازيکناني که با…

هفته‌نامه کيکر در تازه‌ترين شماره خود که دوشنبه (امروز) منتشر شد، به وضعيت گلزني در جام جهاني پرداخته است و بازيکناني که با مليت‌هاي مختلف در تيم‌هاي معتبر باشگاهي بازي مي‌کنند و در اين جام گل زده‌اند، را مورد بررسي و تحليل قرار داده است.

بر اين اساس پنج بازيکن آلماني و غير آلماني بايرن 13 گل در مسابقات برزيل 2014 زده‌اند که از آمار گلزني بازيکنان ديگر تيم‌ها بيشتر است.

البته بهترين گلزن بايرن در اين دوره و تاکنون توماس مولر،‌ مهاجم لاغراندام آلمان‌‌ها بوده که 4 گل زده است و در کنار نيمار و مسي، خود را به عنوان مدعي کسب آقاي گل جام جهاني مطرح کرده است.

پس از او آرين روبن و شردان شه‌کري هر يک 3 گل زده‌اند. روبن براي تيم هلند و شه‌کري براي سوئيس اين تعداد گل را زده‌اند.

پس از او ماريو ماندزوکيچ از کرواسي 2 گل زد و ماريو گوتسه نيز يک گل زده را به عنوان ستاره‌اي از مونيخ به خود اختصاص داده است.

*بارسلونا در رده 2

پس از بايرن عنوان بهترين گلزنان جام جهاني از يک تيم باشگاهي به بارسلونا مي‌رسد. ستاره‌هاي اين تيم اسپانيايي که در جام جهاني با تيم کشور خود حضور دارند، توانسته‌اند در مجموع 9 گل به ثمر رسانند.

ليونل مسي و نيمار هر يک 4 گل براي آرژانتين و برزيل زده‌اند. مسي يکي از 4 گل خود را هفته گذشته در ديدار با ايران در بلوهوريزنته زد که با تک گل او، آلبي‌سلسته توانست يک بر صفر تيم کارلوس کي‌روش را دو دقيقه قبل از اتمام بازي شکست دهد.

آلکسيس سانچس، مهاجم عضو تيم ملي شيلي نيز يک گل زده است.

*منچستريونايتد در رده 3

پس از بايرن و بارسلونا در اين رده‌بندي، بازيکنان تيم منچستريونايتد تاکنون بيشترين گل‌ها را زده‌اند.

روبين فان پرسي، مهاجم و کاپيتان هلند با زدن سه گل در موفقيت لاله‌هاي نارنجي نقش داشته است.

پس از او وين روني براي انگليس، خوان ماتا براي اسپانيا، لوئيس ناني براي پرتغال، مروان فلايني براي بلژيک و خاوير هرناندز براي مکزيک هر يک گل زدند.

*قهرمان اروپا در رده 4

نکته جالب و در عين حال تعجب برانگيز بازيکنان تيم رئال مادريد در مجموع 5 گل به ثمر رسانده‌اند. رئالي‌ها که فصل گذشته را با فتح ليگ قهرمانان اروپا به پايان رساندند، کريم بن‌زما از تيم فرانسه را در مسابقات داشته اند که 3 گل زده است.

پس از او ژابي آلونسو براي اسپانيا و کريس رونالدو براي پرتغال هر کدام يک گل زدند.

رقابت‌هاي جام جهاني 2014 برزيل از پنج‌شنبه 23 خرداد شروع شد و تا تاريخ 22 تير ادامه خواهد يافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.